Wygrane faworytów w Hokej Superlidze

Mistrz Polski Grunwald Poznań i wicemistrz kraju Pomorzanin Toruń wygrali, choć nie bez trudu, swoje pierwsze mecze w 84. MP seniorów w hokeju na trawie. Po raz pierwszy rozgrywki odbywają się pod nazwą Hokej Superliga z udziałem 8 drużyn w czterech kwartach po 15 minut każda.

Grunwald pokonał LKS Gąsawa (ósmy zespół w poprzednim sezonie) 6:3 (3:2), a Pomorzanin Start 1954 Gniezno (siódmy w poprzednich MP) 5:2 (2:1). Po dwie bramki strzelili: dla wojskowych: Dutkiewicz i Kozłowski, dla Pomorzanina K. Makowski oraz dla Startu Cyprych.

Atut własnego boiska wykorzystał również piąty w minionym sezonie AZS AWF Poznań. Pokonał 2:1 (2:1) czwarty w poprzednich rozgrywkach LKS Rogowo.

Czwarty mecz pierwszej kolejki Hokej Superligi Warta Poznań – AZS Politechnika Poznańska odbędzie się w czwartek, 12 bm. o godz. 19.30. (AK)