Trener Austrii: faworytem jest Lech

Manfred Schmid, trener Austrii Wiedeń, oglądał wszystkie ostatnie mecze Lecha, jakie tylko były dostępne. Jest pod wrażeniem spotkania z Villarreal. Spodziewa się, że przeciwko jego drużynie mistrz Polski zagra podobnie – z pressingiem, strefową obroną, szybkim przechodzeniem do ofensywy. Najlepszym jego zdaniem graczem Kolejarza jest Ishak, silny fizyczny i „wiedzący, w którym miejscu stoi bramka”.

Celem Austrii jest wywiezienie jakichkolwiek punktów z Poznania, ma ona bowiem w planie zajęcie drugiego miejsca w grupie. Nie będzie to łatwe, Lecha uważa za faworyta czwartkowej konfrontacji. Chcąc go pokonać, jak twierdzi austriacki trener, jego drużyna musi zagrać na maksimum swoich możliwości. Nie będzie to łatwe z powodu kontuzji, jakie dotknęły ważnych graczy austriackiej ekipy. Mathias Braunoeder, młody pomocnik zespołu z Wiednia, spodziewa się gorącej atmosfery na stadionie przypominającej obiekty w Turcji.

Trener Austrii Wiedeń, jak przyznaje, słyszał o meczu między tymi samymi drużynami z 2008 roku, gdy po golu w ostatnich sekundach dogrywki Lech awansował do fazy grupowej Pucharu UEFA. – Przygotowując się do meczu w Poznaniu, nie braliśmy tych informacji pod uwagę – żartował Manfred Schmidt.

Austriacy późno przylecieli do Poznania, opóźnili nawet swoją konferencję prasową na stadionie. Zrezygnowali z oficjalnego treningu, prawdopodobnie odbyli zajęcia przed opuszczeniem Wiednia. Z trybun będzie ich wspierać 500-osobowa grupa austriackich kibiców. Sprzedaż biletów na czwartkowe spotkanie wciąż trwa. Prawdopodobnie Kolejorz będzie mógł liczyć na doping ponad 20-tysięcznej publiczności.

Udostępnij:

Podobne

Sprowadzili nas na ziemię. Jak zwykle

Lech Poznań nigdy nie stanie się europejską potęgą. Ma jednak wszystko, by być czołową ekipą w kraju, regularnym uczestnikiem rywalizacji pucharowej. Niektórzy twierdzą minimalistycznie, że

Warta dała się ograć Śląskowi

Ten mecz nie musiał się skończyć tak źle dla Warty. Nie musiała przegrać. Śląsk wygrał przez wyrachowanie, lepszy pomysł na pozbawienie rywala atutów, większą taktyczną