Porażka akademiczek

W zaległym meczu Basket Liga Kobiet w hali na poznańskim Piotrowie Enea AZS Poznań podejmowała Artego Bydgoszcz, drużynę prowadzoną przez bardzo dobrze w Poznaniu znanego Tomasza Herkta. Niestety przegrała, choć minimalnie.


[widgetkit id=572]

Bydgoszczanki to czołowa drużyna w lidze, jednak mecz wbrew pozorom nie był jednostronny. Po ciekawej pierwszej kwarcie wygrywają poznanianki, druga dla przyjezdnych. Po przerwie trzecia kwarta wyraźnie dla Artego, co zadecydowała o wygranej drużyny gości. Końcówka dla gospodyń, ale to nie wystarczył odo zwycięstwa.

Bardzo dobry mecz w AZS rozegrała Jazmine Davis, zdobywczyni 26 punktów. Aktualnie AZS plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli, Artego na trzecim. Już w sobotę kolejny mecz, do Poznania przyjeżdża Arka Gdynia.

Enea AZS Poznań – Artego Bydgoszcz 75:81(22:20,17:21,15:25,21:15).

AZS- Davis 26, Hillsman 14, Parysek-Bochniak 12, Samborksa 8, Stefańczyk 6, Demczur 3, Urbaniak 3, Parzeńska 2, Niemojewska 1, Nowicka.

Udostępnij:

Podobne

Warta dała się ograć Śląskowi

Ten mecz nie musiał się skończyć tak źle dla Warty. Nie musiała przegrać. Śląsk wygrał przez wyrachowanie, lepszy pomysł na pozbawienie rywala atutów, większą taktyczną