Pierwsza przeszkoda w drodze do Europy.

Porównując jakość Lecha i jego łotewskiego przeciwnika, mecz pierwszej rundy eliminacji do Ligi Europy trzeba potraktować jako rozgrzewkę. Przydało się rozstawienie, dopisało też szczęście i z niżej notowanym rywalem można się zmierzyć u siebie.

Trener Dariusz Żuraw losowanie ocenia jako korzystne, ale zastrzega, że więcej o FK Valmiera będzie można powiedzieć po meczu. Dziś, po analizach tego rywala wie, że ma on groźnego, wysokiego napastnika, że potrafi grać w różnych ustawieniach, chętnie je zmienia stosując wariant z pięcioma, a nawet sześcioma obrońcami. Nie stroni też od taktyki 4-4-2, albo 4-5-1, zależnie od potrzeby.

Na stadion nie wejdą kibice, tak jest na wszystkich meczach organizowanych przez UEFA. Pozostaje transmisja w Polsacie Sport o godzinie 21. Fani Lecha bardziej niż zbliżającym się pojedynkiem z FK Valmiera interesują się transferami do klubu. Trener zapewnił, że klub sprowadzi napastnika, nie wiadomo jednak, czy w najbliższym tygodniu, czy dopiero w przyszłym. Wiele klubów zainteresowanych jest pozyskaniem Kamila Jóźwiaka.

Składu na najbliższy mecz trener jak zwykle nie zdradził. Nie wiadomo więc, czy znów postawi na Bednarka w bramce, czy na Chorwata Malenicę. Z pewnością nie zagra jeszcze pozyskany w poniedziałek Jan Sykora. Pokaże się kibicom dopiero w niedzielę w lidze. Lech obserwował go od dawna. Zdaniem trenera, jest przebojowym, szybkim, lewonożnym skrzydłowym, ma dobre dośrodkowanie i strzał, do tego jest uniwersalny, bo grywał też na bocznej obronie i na środku pomocy.

Lech w Lubinie wyglądał na solidnie przygotowanego do rozgrywek, ale dwa katastrofalne błędy przy stałych fragmentach zadecydowały o porażce. Zdaniem trenera – to był wynik indywidualnych błędów, zawiodła też obrona strefowa. Piłkarze oglądali analizę wideo i wiedzą, w czym zawinili, pracowali nad unikaniem podobnych sytuacji.

Fot. lechpoznan/pl/Przemysław Szyszka

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Lata chude po latach tłustych?

Zaklepane już przejście Jakuba Kamińskiego do Wolfsburga może być ostatnim znaczącym transferem piłkarza Lecha na dłuższy czas. W futbolu nie ma jednak niczego gwarantowanego, więc

Napastnik Marchwiński

To jeden z tych piłkarzy Lecha, którym tureckie zgrupowanie posłużyło najbardziej. Został najlepszym strzelcem drużyny w meczach sparingowych, w dodatku w momencie, gdy znalazł się