Ostatni mecz w sezonie pierwszym w roli mistrza

Stadion przy ulicy Bułgarskiej w sobotę wypełni się całkowicie. Na trybunach zasiądzie ponad 40 tysięcy ludzi, dla których ten mecz nie dlatego będzie ważny, że o czymś rozstrzygnie. Kibice chcą się cieszyć obserwowaniem gry świeżo upieczonego mistrza Polski, podziękować piłkarzom, niektórych pożegnać. Trener Maciej Skorża tym razem nie pośle na boisko zawodników aktualnie najlepszych. Chce dać szanse piłkarzom, którzy grali mniej, co nie znaczy, że skład będzie rezerwowy.

Nie można powiedzieć, że Lechowi nie będzie zależało na zwycięstwie, że skupi się na celebrowaniu, z udziałem kibiców, wielkiego sukcesu. Radość ludzi na stadionie będzie jeszcze większa, gdy mistrz Polski sezon zakończy zwycięstwem. Poza tym trener nie zaprzeczył, że całej drużynie zależy na tytule króla strzelców dla Mikaela Ishaka. – Koledzy będą chcieli mu pomóc w zdobywaniu bramek – zapowiada Maciej Skorża.

Wiemy już, kto z całą pewnością opuszcza Poznań po sezonie. Nie tylko Pedro Tiba, Mickey van der Hart, Jakub Kamiński, Tomasz Kędziora otrzymają okazję wystąpić przy Bułgarskiej po raz ostatni. Kto wie, czy nie ostatni w życiu. Ważą się losy innych piłkarzy. Trener z wielką niecierpliwością czeka na wiadomość, czy w grę wchodzi przedłużenie pobytu w Lechu Dawida Kownackiego. Nie jest tajemnicą, że inni zawodnicy nie są usatysfakcjonowani funkcją rezerwowych i chcieliby skorzystać z ofert innych pracodawców. Mają jednak obowiązujące kontrakty, więc decyzję podejmie klub.

Ostatnia w tym sezonie przedmeczowa konferencja prasowa była wyjątkowa, bo pierwszemu trenerowi towarzyszyło ośmiu jego współpracowników. Dziennikarze mieli okazję gratulować, rozmawiać z całym sztabem szkoleniowym, pytać o plany przygotowań do nowego sezonu. Wiemy, że drużyna po urlopach zbierze się 10 czerwca, że zgrupowanie treningowe ponownie odbędzie się w Opalenicy. Sparingpartnerzy nie są znani, trenerowi zależy, by byli jak najmocniejsi. Kilka takich spotkań zostanie rozegranych na Bułgarskiej w obecności kibiców.

Przygotowania do sezonu nie będą łatwe, bo nie wiadomo, jak szybko uda się skompletować kadrę. Kilku graczy opóźni przygotowania z powodu gry w swoich reprezentacjach narodowych. To Kwekweskiri, Satka, Karlstrom, Salamon.

Udostępnij:

Podobne

Do jednej bramki

Dwie fantastyczne wiadomości dotarły w jednej chwili do wszystkich, którym bliskie jest powodzenie Lecha Poznań. Luis Palma, gwiazda całej ligi, zostanie w Poznaniu na dłużej.

Lusi Palma zostaje w Lechu!

To fantastyczna informacja dla kibiców Kolejorza. I tych, którym miła jest rosnąca jakość klubów polskiej ekstraklasy. Lech zdecydował się uruchomić klauzulę wykupu, obowiązującą po wypożyczeniu

Wariant sprawdzony: Wronki

Na obiektach klubowej akademii piłkarze Lecha będą przez dwa tygodnie przygotowywać się do nowego sezonu. Na wielkie luksusy liczyć tam nie mogą, ale nie to