Lech pozyskał Radosława Murawskiego

Trzyletni kontrakt ze środkowym pomocnikiem, aktualnym zawodnikiem tureckiego Denizlisporu, obowiązuje jednak dopiero od 1 lipca. Lech będzie się starał przyspieszyć przyjście zawodnika, wątpliwe jednak, by Turcy, desperacko walczący o utrzymanie się w lidze, na to się zgodzili. Spłacili wysoką zaległość wobec niego, by go zatrzymać.

Jak informuje klubowy serwis, porozumienie z 26-letnim zawodnikiem, znanym w Polsce z występów w Piaście Gliwice, zostało zawarte wcześniej. Odwiedził on ekipę Kolejorza trenującą w Belek. Przeszedł nawet testy medyczne. Teraz formalnie związał się z nowym klubem.

– Nie było niestety możliwości, żebym trafił do Lecha już teraz, bo w moim obecnym klubie, czyli Denizlisporze, mam jeszcze zadanie do wykonania, jakim jest utrzymanie się w lidze. Od razu powiedziano mi, że nie ma możliwości, żeby mnie sprzedali już w zimowym oknie transferowym, nawet gdyby wpłynęła za mnie oferta, bo jestem ważnym zawodnikiem zespołu i potrzebują mnie w walce o pozostanie – mówi Radosław Murawski.

Wychowanek Piasta w ekstraklasie rozegrał 125 spotkań i w wieku 23 lat wyjechał do włoskiego Palermo, grającego w Serie B. Wobec problemów włoskiego klubu przeniósł się do tureckiego Denizlisporu, w którym jest od półtora roku. W rozgrywkach 2019/20 miał na koncie 32 meczów i uzbierał najwięcej minut na boisku spośród wszystkich piłkarzy znajdujących się w kadrze zespołu. Teraz wciąż jest podstawowym graczem najgorszego zespołu tureckiej ekstraklasy.

Ten kontrakt nie rozwiązuje obecnych problemów kadrowych Lecha. Jak ostatnio mówił trener Dariusz Żuraw, są szanse na przyjście dwóch-trzech nowych piłkarzy, a jednym z nich ma być środkowy pomocnik. Wiele wskazuje, że Lech będzie chciał wypożyczyć zawodnika, do czasu przyjścia do Lecha Murawskiego. Jak mówi trener – obecny skład zespołu jest wystarczający, ale trzeba się liczyć z tym, że zawodnicy będą wypadać z gry z różnych powodów.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Amaral zawstydzi Żurawia?

Dla kilku osób mecz w Lubinie będzie miał szczególne znaczenie – za sprawą osoby trenera Zagłębia. Niektórzy piłkarze Lecha dobrze go wspominają. Najlepiej Muhar i

Niespodzianki dla Żurawia

Trener Zagłębia Lubin dobrze zna piłkarzy Lecha, z większością z nich pracował w Poznaniu jeszcze w poprzednim sezonie. Łatwiej dzięki temu będzie mu znaleźć sposób