Lech nie sprowadzi Gikiewicza

Podczas meczu z Legią na trybunie poznańskiego stadionu pokazał się Rafał Gikiewicz, bramkarz walczącego o awans do Bundesligi Unionu Berlin. Zaprosił go do Poznania trener Adam Nawałka. Wielu obserwatorów potraktowało to jako zapowiedź transferu. Nic z tego.

– Rzeczywiście był na ostatnim meczu, dopingował prawdopodobnie Lecha. Transfer? To tylko fakt medialny – mówi Jarosław Tkocz (na zdjęciu), trener bramkarzy w Lechu. Kiedy Gikiewicz grał w Śląsku Wrocław, nie wypowiadał się dobrze na temat Lecha, kibice o tym pamiętają. Teraz też surowo ocenił klasę i Legii i Lecha, szczególnie nie podobały mu się niedostatki w grze taktycznej.

Nie tylko ten bramkarz widzi, co stało się z Lechem w przerwie zimowej. Forma drużyny jest znacznie gorsza niż przed rozpoczęciem przygotowań do rozgrywek. Jarosław Tkocz uważa jednak, że wszystko jest pod kontrolą.  – Zamierzamy konsekwentnie zmierzać w tym samym kierunku. Wprowadziliśmy tylko drobne korekty. Działamy dalej – twierdzi.

Nie ukrywa, że wpływ na pokonanie Legię miały czynniki psychiczne. – Pracujemy nie tylko nad fizyką, taktyką, ale i nad mentalem. W meczu z Legią wszystko się zgrało, dlatego zwyciężyliśmy. Ale to tylko wygrana bitwa. Wojna trwa. Przygotowujemy się do następnego meczu. Wszystkie nasze działania skierowane są na to, by odnieść zwycięstwo – dodaje.

Jeżeli Lech ma wygrywać ze słabszymi teoretycznie od siebie drużynami, musi nauczyć się choćby kilku wariantów ofensywnych, wyprowadzania kontr. Samo przeszkadzanie, nastawienie się na bronienie, może nie wystarczyć. – Wszystkie założenia taktyczne w meczu z Legią zostały zrealizowane w stu procentach – twierdzi jednak trener bramkarzy.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Brak transferów pracy trenerowi nie ułatwia

Maciej Skorża liczył, że przygotowania do nowego sezonu będzie mógł zacząć z nowymi piłkarzami. Otrzymał tylko Portugalczyka Pereirę, prawego obrońcę i wcześniej zakontraktowanego Radosława Murawskiego.

Superliga hokeja na trawie finiszuje

Zakończono część rozgrywek superligi hokeja na trawie mężczyzn. Pierwsze miejsce zajął obrońca tytułu Grunwald Poznań, a drugie Pomorzanin Toruń. Te dwa zespoły zagrają w najbliższy

Nowi trenerzy w sztabie Macieja Skorży

Za przygotowanie fizyczne piłkarzy Lecha będzie odpowiadał czeski trener Antonin Čepek, współpracujący z Karolem Kikutem. Trenerem bramkarzy został Maciej Palczewski, znany z pracy m.in. w