Jubileusz nietpowy, ale życzenia gorące

Dokładnie 98 lat temu zarejestrowany został klub sportowy Lutnia Dębiec, protoplasta dzisiejszego Lecha. Często zmieniał nazwy, przechodził zmiany organizacyjne, właścicielskie, ale zawsze budził emocje, garnęli się do niego ludzie. Nigdy się jednak nie zdarzyło, by urodziny świętował w takich okolicznościach, tak samotnie.

Ludzie byli z Kolejorzem na dobre i na złe przez wszystkie dekady. Cieszyli się z triumfów, bali się nieciekawej przyszłości, gdy pozbawionemu źródeł dochodu klubowi groził upadek. W ostatnich latach musieli tolerować sytuację całkiem nową, gdy klub niezwykle popularny, działający w wielkim mieście, mający ustabilizowaną sytuację właścicielską i finansową, wręcz skazany na sukcesy, dobrowolnie z nich rezygnował, wygaszał emocje.

Ten sezon miał szansę stać się innym. Od niepamiętnych czasów drużyny nie stanowili zawodnicy tak młodzi, chłopcy stąd, tu urodzeni i związani z klubem emocjonalnie, do tego żądni zwycięstw. Drużynie brak jeszcze stabilizacji formy, ale gra ofensywnie, widowiskowo, aż chce się ją oglądać. Tworzyła się nowa jakość. Nagle wszystko to stanęło w miejscu, nie wiadomo na jak długo. Szczęście, że zdarzyło się to teraz, a nie za dwa lata, gdy nasz Kolejorz będzie cieszył się okrągłym jubileuszem.

Ludziom Lecha, zawodowo z nim związanym, albo wspierającym go tylko emocjonalnie, wszystkiego najlepszego z okazji urodzin naszego klubu! Jesteśmy w okresie przejściowym, z konieczności oddaleni od siebie. Ale to minie, znów będziemy razem.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Poznań uwierzył w Skorżę

Możemy żałować, że mecz Lecha z Wisłą Płock został zaplanowany na piątkowy późny wieczór. Widzów będzie mniej niż przyszłoby na stadion w sobotę lub niedzielę.

Na takiego Lecha czekaliśmy. Od lat

Przełom nie polega na odczarowaniu po sześciu latach Łazienkowskiej. Prawdziwa zmiana jest taka, że pojechał tam Lech, o którym mówiło się, że ma poważne szanse