Hokejowy mistrz liderem

Tylko obrońca mistrzowskiego tytułu Grunwald Poznań jest po dwóch kolejkach bez straty punktów w Hokej Superlidze na trawie. Będąc oficjalnie gospodarzem meczu z wicemistrzem Pomorzaninem w Toruniu wygrał rywalizację na szczycie 4:1 (2:1). 2 bramki dla wojskowych strzelił Mikołaj Głowacki, a po jednej Artur Mikuła i Piotr Kozłowski. Honorowego gola dla Pomorzanina przy stanie 2:0 zdobył Michał Kunklewski.

W trzech pozostałych meczach drugiej kolejki Hokej Superligi dwa jednobramkowe zwycięstwa gospodarzy: Startu 1954 Gniezno z Wartą Poznań 3:2 (1:0) i LKS Gąsawa z AZS AWF Poznań 4:3 (1:0). Swoje spotkanie wygrał również 3:2 w karnych zagrywkach z LKS Rogowo AZS Politechnika Poznańska. Dzięki temu wywalczył 2 punkty, a pokonani jeden. W regulaminowym czasie było 4:4 (2:1).

Układ tabeli jest po dwóch kolejkach bardzo wyrównany.

1.            Grunwald (m) 2 6 10-4

2.            Pomorzanin 2 3 6-6

3.            AZS AWF Poz. 2 3 5-5

4.            LKS Gąsawa 2 3 7-9

5.            Start 1954 Gniezno 2 3 5-7

6.            AZS PP 1 2 4-4

7.            LKS Rogowo 2 1 5-6

8.            Warta Poznań 1 0 2-3

Punkt dla hokeistek  Ósemki w Poznaniu

Ósemka Tarnowskie Góry sprawiła niespodziankę na inaugurację rozgrywek o mistrzostwo Polski seniorek w hokeju na trawie kobiet. W Poznaniu zremisowała z wicemistrzyniami kraju miejscowym AZS Politechniką Poznańską 2:2. Do przerwy prowadziły gospodynie 2:1. W karnych zagrywkach akademiczki zwyciężyły 2:1. A więc jeden punkt dla Ósemki, a dwa dla AZS PP.

W drugim meczu pierwszej kolejki obrońca tytułu Hokej Start Brzeziny wygrał z KS Rogowo 3:0 (1:0.)

 

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Rzeczywistość równoległa

Słynny już wywiad Dariusza Mioduskiego, właściciela Legii Warszawa, opublikowany na klubowej stronie internetowej, otworzył wielu ludziom oczy na mentalność obowiązującą na Łazienkowskiej. Mówi się, że

Derby pełne paradoksów

Tylko wynik się zgadzał. Okoliczności i przebieg derbów były niezwykłe. Mimo miażdżącej przewagi Lecha, najlepszym jego zawodnikiem został bramkarz. Defensywa Lecha rzadko pozwala rywalom na