Co się stało z MUKSem?

W młodych koszykarkach MUKS-u wielu upatrywało mistrza Polski do lat 22. Trudno wyjaśnić to, co wydarzyło się w meczu przeciwko gorzowiankom. Poznanianki przegrały.

[widgetkit id=461]

Pierwsza, bardzo dobra kwarta zakończyła się zwycięstwem poznanianek. Koszykarki grały na wysokim poziomie. Za to w drugiej kwarcie – kompletne zaskoczenie. Zawodniczki MUKS-u rzucały, ale udało im się uciułać zaledwie 5 punktów! Po przerwie było lepiej, ale dalszym ciągu nie oglądaliśmy MUKS-u, jaki znamy. Rzucały bardzo dużo, ale do kosza wpadało niewiele. W końcówce nastąpił zryw, ale w dalszym ciągu piłki lądowały na obręczy, obijały się od tablicy.

Nikt nie wyjaśni, jak to się stało, że tak dobra drużyna odpadła w półfinale. Miała się bić o złoto, a przyjdzie jej rywalizować zaledwie o brąz.

MUKS Poznań – AZS AJP Gorzów Wlkp. 47:49(20:17, 5:13, 11:16, 11:3).

MUKS – Klatt 12, Wdowiuk 10, Siemienas 8, Olszewska 7, Kowalewska 4, Papiernik 4, Pilichowska 2, Woźniak, Jóźwiak.