Kibice

Kibice ogłaszają bojkot. Żądają spotkania z właścicielem klubu

Nigdy jeszcze relacje między kibicami Lecha a władzami klubu nie były tak złe. To już nie jest zwykły konflikt. Fani mają dość zarządzania klubem jak spółką rynkową, której jedynym celem jest generowanie zysków. Żądają tego, co – nie tylko ich zdaniem – jest powinnością Lecha Poznań: zdobywania trofeów. W ostatnim meczu sezonu zaprotestowali w formie najostrzejszej z możliwych. Władze klubu nakazały im opuszczenia zajmowanych na stadionie pomieszczeń.

Czytaj więcej »

Program „Lechici” ma zwiększyć frekwencję

Co trzeci kibic na meczu Lecha jest tu po raz pierwszy. Zdecydowana większość widzów to tacy, co są tu tylko raz, czasem dwa razy w sezonie. Klub chce to zmienić. Uruchamia program mający zwiększyć frekwencję na meczach, zachęcać ludzi do regularnego pojawiania się na stadionie. Nazywa się „Lechici”, klub określa go jako „najważniejszy projekt frekwencyjny w historii Lecha Poznań”.

Czytaj więcej »

Kibice pamiętają! I upamiętniają

99 lat temu rozpoczęło się Powstanie Wielkopolskie. Mieszkańcy regionu pamiętają o tym o tym zbrojnym zrywie, za sprawą którego zachował on polskość w czasach, gdy kształtowały się granice odrodzonej Rzeczpospolitej. Odbyły się oficjalne uroczystości, pikniki, inscenizacje. Jak zwykle najbardziej spektakularną akcję zorganizowali Lecha Poznań.

Czytaj więcej »

Kibice uczcili rocznicę Powstania Wielkopolskiego

Prawie tysiąc rac, odpalonych, przez kibiców Kolejorza, rozświetliło we wtorek centrum Poznania. Dokładnie o godzinie 16.40 iluminacja świetlna, zorganizowana przez Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań pojawiła się na trasie od pomnika Powstania Wielkopolskiego znajdującego się przy ulicy Królowej Jadwigi przez ulicę Półwiejską do Starego Rynku.

Czytaj więcej »

Czekając na „przyjaciół” z Wrocławia

Gdyby wśród kibiców Lecha przeprowadzić plebiscyt na najbardziej nielubiany klub, Śląsk Wrocław znalazłby się w czołówce. Tak jest teraz, tak było zawsze, a uczucia te są odwzajemniane. O ile jednak niektórym swym odwiecznym wrogom fani Kolejorza potrafią niekiedy okazać szacunek, to Śląska nigdy to nie dotyczyło. W niedzielę 800-osobowa grupa „przyjaciół” Lecha zasiądzie na INEA Stadionie w sektorze gości. Fanów Wisły tym razem wśród nich nie będzie.

Czytaj więcej »

Prezydent Poznania naraża swe miasto na straty

Jacek Jaśkowiak odmówił współfinansowania przewozów autobusami MPK kibiców drużyn przyjeżdżających do Poznania na mecze. Teraz zamiast sprawnie i bezpiecznie przejechać ze stacji Palędzie pod sam dworzec, muszą maszerować z dworca głównego. Konieczne jest zamykanie ulic, konwojowanie liczącej setek osób przez policję. Koszty spadną na policję i poznaniaków (w tym pasażerów MPK i rowerzystów) zmuszonych do stania w korkach.

Czytaj więcej »

Nowa ustawa „stadionowa”. Pożegnanie z idiotyzmem?

Niewielu osobom podoba się aktualna ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych. Zapowiada się, że jeden z najbardziej szkodliwych, kompromitujących państwo aktów prawnych trafi wreszcie tam, gdzie jego miejsce – na śmietnik. Rosną szanse na wprowadzenie całkiem nowej ustawy, likwidującej absurdy poprzedniej. Chodzących na mecze nie będą już traktować jak potencjalnych przestępców, sprawca pospolitego wykroczenia przestanie być bandytą.

Czytaj więcej »

Kibice spotkają się z zarządem Lecha

Termin – 11 lutego (czwartek), godzina 18. Podobne spotkania odbywają się cyklicznie, ale problemów na linii władze klubu – kibice i spraw związanych z zarządzaniem klubem, budowaniem drużyny nagromadziło się ostatnio dużo, więc zainteresowanie jest większe niż poprzednio. Liczba uczestników spotkania jest ograniczona, bo sala konferencyjna ma kreśloną pojemność. Konieczna jest mailowa rejestracja uczestników rozmowy, która prawdopodobnie potrwa tyle, co mecz piłkarski. Zgłoszenie trzeba wysłać na adres: bartosz.aleksandrowicz@lechpoznan.pl.

Czytaj więcej »