Rangersi nie odpuszczą. Reprezentujemy nasz klub – podkreślają

Bardzo poważnie do meczu z Lechem podchodzi Steven Gerrard, trener Rangersów. Nie ma mowy, by usatysfakcjonowany awansem z grupy zagrał rezerwami, a jeśli nawet wprowadzi zmienników, to jest przekonany, że każdy z nich zechce wykorzystać szansę i pokazać się z jak najlepszej strony.

Zwycięzca grupy, a o to wciąż walczą Benfica i Rangers, mogą liczyć na lepsze losowanie w fazie pucharowej, trafić na łatwiejszego przeciwnika. – Ale nie to będzie naszą główną motywacją podczas meczu w Poznaniu. Chodzi nam o prestiż. Reprezentujemy przecież nasz klub, więc wygrać musimy – mówi trener Rangersów.

Także pieniądze, które otrzymuje się od UEFA za zdobywanie punktów, nie zmotywuje ekipy ze Szkocji. – Pieniądze są ważne, ale dla klubu. Nie tym będę się sugerował przystępując do meczu – zapewnia Steven Gerrard. – Nie wykluczam, że niektórym zawodnikom pozwolę odpocząć, ale niezależnie od tego, którzy rozpoczną spotkanie, będziemy silni. Poziom drużyny nie ucierpi, bo przecież niektórzy piłkarze długo czekali na szansę występu – dodaje.

Przed wylotem do Poznania drużyna odbyła trening. Trener twierdzi, że wszyscy starali się zrobić jak najlepsze wrażenie licząc na występ w meczu Ligi Europy. Jeśli dobrze wypadną, mogą otrzymać kolejne szanse. Tymczasem w Lechu panuje trochę inna atmosfera. Zmiennicy, którzy otrzymali szansę w Lizbonie, nie starali się za bardzo. Nie ma pewności, że jeżeli w czwartek znów Lech zagra składem rezerwowym, zmiennicy zachowają się trochę lepiej.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Brak transferów pracy trenerowi nie ułatwia

Maciej Skorża liczył, że przygotowania do nowego sezonu będzie mógł zacząć z nowymi piłkarzami. Otrzymał tylko Portugalczyka Pereirę, prawego obrońcę i wcześniej zakontraktowanego Radosława Murawskiego.

Superliga hokeja na trawie finiszuje

Zakończono część rozgrywek superligi hokeja na trawie mężczyzn. Pierwsze miejsce zajął obrońca tytułu Grunwald Poznań, a drugie Pomorzanin Toruń. Te dwa zespoły zagrają w najbliższy

Nowi trenerzy w sztabie Macieja Skorży

Za przygotowanie fizyczne piłkarzy Lecha będzie odpowiadał czeski trener Antonin Čepek, współpracujący z Karolem Kikutem. Trenerem bramkarzy został Maciej Palczewski, znany z pracy m.in. w