Piłkarki Kolejorza wywalczyły awans!

Pierwszy etap planu zrealizowany. Piłkarki Lecha Poznań UAM wywalczyły awans na szczebel centralny rozgrywek, czyli do II ligi. Nie zatrzymają się, drużyna może grać jeszcze lepiej niż obecnie i sięgnąć w przyszłości po sukcesy w krajowej kobiecej piłce nożnej.

Do awansu do II ligi brakowało im jednego punktu. Trzeba było o niego walczyć w Szczecinie, przeciwko tamtejszemu LFA. Piłkarki Lecha nie pojechały jednak po remis, lecz po pełną pulę. Wygrały 2:1 (0:1) po bramkach Rosińskiej i Lechny.

Mecz odbywał się w upale, temperatura w cieniu przekraczała 30 stopni, nawet oddychanie było w tych warunkach trudne. Mimo tego mecz stał na całkiem dobrym poziomie. Tym razem wiele bramek dla Lecha UAM nie padło, ale udało się zdobyć te najważniejsze, zapewniające zwycięstwo. W ten sposób drużyny Kolejorza, męska i żeńska, odniósł w tym sezonie duże sukcesy – mistrzostwo Polski i awans na szczebel centralny.

Kibice Kolejorza pokazali, że i oni są najlepsi w Polsce – po ostatnim gwizdku zaczęli huczne świętowanie, z wykorzystaniem pirotechniki.

Skład Lecha Poznań UAM : Anna Laskowska – Maja Kuleczka, Zuzanna Sawicka, Gabriela Przybył (68′ Urszula Buczak) – Dominika Drzewiecka (60′ Dominika Kubka), Klaudia Wojtkowiak (86′ Hanna Smól), Zofia Rosińska, Patrycja Małyszka, Marta Zielińska (60′ Maria Wasiewicz) – Martyna Nowaczyk (46′ Łucja Teofilewska), Martyna Lechna (72′ Sara Jóźwiak)

Udostępnij:

Podobne

Bezcenne zwycięstwo Warty

To był klasyczny mecz o sześć punktów. Warta mierzyła się z rywalem w walce o utrzymanie się w lidze – Koroną Kielce. Musiała walczyć w