Lech zakontraktował Artura Sobiecha

Nowy napastnik, zmiennik Ishaka i Johannssona, ma 31 lat. Właśnie zaliczył testy medyczne i podpisał dwuletni kontrakt, z opcją przedłużenia o rok. Lech był bliski pozyskania go w 2010 roku, ale zawodnik trafił wówczas do Polonii Warszawa, stamtąd wyemigrował na długie lata do Niemiec. Potem grał w Lechii Gdańsk, ostatnio w Turcji, w Fatih Karagümrük.

W ekstraklasie rozegrał 114 meczów, zdobył 34 gole. W Bundeslidze goli strzelił 18. Grał też w 2 Bundeslidze, gdzie strzelał już mniej. – Cieszymy się, że dołącza do nas tak doświadczony napastnik, który pomoże nam wzmocnić rywalizację na tej pozycji. Artur będzie walczył o miejsce w składzie z dwójką naszych innych doświadczonych snajperów – Mikaelem Ishakiem i Aronem Johannssonem, a Filip Szymczak zostanie na rok wypożyczony do innego klubu – mówi dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa.

Zdjęcie: lechpoznan.pl/Przemysław Szyszka

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Brawo Lech! Taką grę chcemy oglądać!

Czy to prawdziwe przełamanie? Czy zawsze będziemy oglądać takiego Kolejorza? Bardzo byśmy chcieli. Miał słabe momenty, wciąż było widać nerwowość, ale i pojawiło się to,