Ile meczów obejrzą kibice Lecha?

Cały tydzień przerwy między dwoma meczami to dla piłkarzy Lecha rzadki luksus. Czeka ich jeszcze 10 spotkań ligowych i co najmniej jedno w Pucharze Polski (wierzymy, że dwa). Szczególnie ważne będą te najbliższe. Uplasowanie się na koniec rundy zasadniczej w pierwszej czwórce gwarantuje rozegranie czterech meczów u siebie, być może już z kibicami na trybunach, a tylko trzech na wyjeździe.

Po tygodniu bez meczów Lecha czeka duża dawka wysiłku. W sobotę zmierzy się w Lubinie z Zagłębiem. We wtorek do Poznania przyjeżdża Pogoń (godz. 20.30). Na następną niedzielę (godz. 18) zaplanowana jest ostatnia kolejka sezonu zasadniczego. Rozstrzygnie się kalendarz spotkań w rundzie dodatkowej. Lech nie może więc sobie pozwolić na kolejne straty punktów, a wyzwania przed nim niełatwe.

Z informacji płynących z klubu wynika, że do zdrowia wrócił Christian Gytkjaer. Wyleczył już uraz, z którym się borykał. Nie wiemy jednak, kiedy odzyska formę. W sobotę wszedł na boisko w ostatnich minutach meczu. Nie można powiedzieć, że wzmocnił ofensywę Lecha. Sprawiał wrażenie nieobecnego.

Nie atak Lecha jest problemem trenera Dariusza Żurawia, ale linia środkowa, a zwłaszcza defensywa. Skrzydło Lecha zostało osłabione brakiem Kamila Jóźwiaka. Trener postawi na Puchacza i Kamińskiego, na zmianę może wejść Skóraś. Niepokojąco kiepsko zagrał w sobotę Ramirez. Nie wiemy, czy był w słabszej dyspozycji, czy też został zniechęcony przez twardo interweniujących legionistów.

A obrona? Strach pomyśleć, co może się wydarzyć, jeśli piłkarze Zagłębia często będą gościć w polu karnym Lecha i wykorzystywać dobrą grę nogami van der Harta. Najlepiej by było, gdyby Kolejorz starał się trzymać piłkę jak najdalej od własnej bramki. Bez Jóźwiaka nie będzie to zadanie łatwe.

Jeśli uda się zrealizować plan piłkarskiej centrali, 19 czerwca na trybuny wrócą kibice, póki co w liczbie wynoszącej 25 procent miejsc. W Poznaniu oznacza to możliwość wpuszczenia ok. 10 tys. fanów. Woleliby obejrzeć cztery spotkania, a nie trzy, więc liczą, że Lech będzie rozważny w defensywie i skuteczny w ataku.

Fot. lechpoznan.pl/Przemysław Szyszka

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Dynamo Moskwa pokonane!

Sprowadzenie przez Lecha napastnika staje się coraz mniej prawdopodobne. W wygranym 2:0 sparingu z Dynami Moskwa, renomowanym rywalem z ekstraklasy rosyjskiej, oba gole zdobył 18-letni

Crnomarković w Zagłębiu Lubin

Przyszedł do Lecha z podrzędnego serbskiego klubu jako obrońca z potencjałem, nastawiony na sukces, na wypłynięcie na szerokie piłkarskie wody. Oczekiwań nie spełnił. Wyróżniał się

Zwycięski sparing Lecha w Turcji

Bandirmaspor, drużyna z zaplecza tureckiej ekstraklasy, była pierwszym sparingowym przeciwnikiem Lecha podczas zgrupowania w Turcji. Mimo zmęczenia ciężkimi treningami Kolejorz pokazał się z ciekawej strony