Dariusz Żuraw dobrał sobie współpracowników

Nowy sztab trenerski Lecha Poznań. Asystentami Dariusza Żurawia nie są już Dariusz Skrzypczak i Karol Bartkowiak. Ten pierwszy poprowadzi Stal Mielec, drugi jest asystentem trenera rezerw Lecha zajmującym się graczami, którzy trafią do pierwszego zespołu.

Nowymi asystentami trenera Kolejorza zostali Dariusz Dudka i Janusz Góra. 37-letni Dudka to były reprezentant Polski, z 65 występami w koszulce z białym orłem. Grał w Amice Wronki, Wiśle Kraków, Auxerre, Levante, Birmingham City, na koniec w Lechu. Karierę zawodniczą kończył w rezerwach Kolejorza, gdzie był mentorem dla młodych graczy. Ówczesny trener II drużyny, Dariusz Żuraw nazywał go swoją prawą ręką na boisku. Dudka miał duży wpływ na rozwój wychowanków Lecha.

57-letni Góra to były obrońca Górnika Wałbrzych i Śląska Wrocław, 11-krotny reprezentant Polski. Grał w klubach niemieckich, potem trenował SSV Ulm 1846, juniorów Red Bull Salzburg, wreszcie Liefering, klub związany ze słynącym ze swej akademii Red Bull Salzburg. – Tam, podobnie jak u nas, stawiają odważnie na młodzież, grają ofensywnie, wysokim pressingiem, chcą dominować na boisku. Dlatego Janusz Góra idealnie pasuje do mojego sztabu, bo wyznajemy niemal taką samą filozofię gry – mówi Dariusz Żuraw.

Trzecim asystentem będzie Łukasz Becella, dotychczasowy analityk, zaangażowany też w pracę szkoleniową. To się nie zmieni. Analitykiem pozostanie też Hubert Barański, a trenerem bramkarzy Michał Chamera. Nad przygotowaniem fizycznym nadal będą czuwać Karol Kikut i Andrzej Kasprzak.

Fot. lechpoznan.pl/Przemysław Szyszka

Udostępnij:

Podobne

Nadzieje odżyły. Pościg trwa

Kto by się spodziewał, że już po dwóch pierwszych meczach nowego roku strata Lecha do lidera tabeli zmniejszy się z ośmiu punktów do symbolicznych dwóch?

Białystok zdobyty!

Brawo Kolekorz! Wygrał z Jagiellonią 2:1 i tylko to się dziś liczy, jakość gry lepiej przemilczeć. Był zabójczo skuteczny, ale tylko w pierwszej połowie, którą

Remis Warty na trudnym terenie

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbył się mecz, którego stawką było 6 punktów, bo rywalizowały drużyny walczące o zachowanie ekstraklasy: Ruch i Warta Poznań. Bezbramkowy