Wdrażają nowy model gry

- Wyciągnęliśmy wnioski z dotychczasowych meczów. W ostatnich zwracaliśmy uwagę na grę obronną, wyglądała lepiej. Pracujemy też nad rozwinięciem ataku, nad finalizacją akcji. Zauważamy mankamenty w innych elementach. Będziemy nad tym pracować, wdrażać nowy model gry – zapowiada Karol Bartkowiak, asystent trenera Lecha Poznań.

Piłkarze Lecha spotkali się w ubiegłym tygodniu po urlopach, by rozpocząć przygotowania do rundy wiosennej. Mimo środka zimy znaleźli w Poznaniu idealne warunki do treningu. Dopiero w piątek przyszedł przymrozek, boiska rano pokryte były szronem, więc zawodnicy pracowali nad siłą fizyczną pod dachem. Teraz wyruszają na obóz do Turcji, gdzie mają doskonalić szczegóły gry i rozgrywać mecze sparingowe. Pierwszy w środę – z rumuńską Astrą Giurgiu.

Kadrę na obóz klub przedstawi tuż przed wyjazdem, ale sensacji nie ma co się spodziewać. Trener Bartkowiak zdradza, że w liczącej ponad 20 osób grupie piłkarzy znajda się młodzi: Jakub Niewiadomski, Karol Smajdor, Jakub Karbownik, Bartosz Bartkowiak, Eryk Kryg. Póki co Lech pozbywa się zawodników, a żadnego nowego nie pozyskał. Nie wiadomo, czy Alan Czerwiński, z którym klub podpisał kontrakt, dołączy do nowej drużyny wiosną. Jest to mało prawdopodobne. Prawdopodobnie trzeba sobie będzie radzić bez nominalnego prawego obrońcy.

Darko Jevtić, kapitan Lecha żałuje odejścia Joao Amarala. – Dobrze mi się z nim grało, byliśmy na boisku blisko siebie, on bardziej z boku. Ale mówi się trudno, tak w piłkarskim życiu bywa – mówi. Karol Bartkowiak nie informuje, czy ktokolwiek do Lecha dołączy już wiosną. Nie zapowiada się, by zespół był personalnie mocniejszy, ale nawet takiego stać na dobry wynik. – Jestem mocno związany z klubem. Chcę, by Lech był jak najwyżej, obecna pozycja nikogo nie satysfakcjonuje. Ktoś mówił, że Piast Gliwice w swoim składzie nie może zdobyć mistrzostwa Polski, ale je zdobył. Więc i nas stać na wiele – porównuje.

Ubiegłoroczne przygotowania zimowe utrudniła zła, deszczowa pogoda panująca w Turcji. Wyniki sparingów były marne, podobnie działo się w lidze. Wtedy jednak trener w każdym meczu rotował składem, drużyna ani razy nie zagrała w optymalnym zestawieniu. Próbowała, z kiepskim skutkiem, zrozumieć założenia taktyczne Adama Nawałki. Wołodymyr Kostewycz (na zdjęciu) zwraca uwagę, że wyniki sparingów nie muszą przekładać się na grę o punkty. – Kiedyś z Karpatami Lwów wygraliśmy sześć sparingów, czyli wszystkie. Gdy zaczęła się liga, ponieśliśmy kolejno sześć porażek – wspomina.

 

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Lech pokonał w Turcji Banika Ostrawa

Bez Ishaka i Sobiecha, czyli wszystkich swoich napastników, a na dodatek Amarala wystąpił Lech w pierwszym sparingu podczas zgrupowania w Turcji. Nie przeszkodziło mu to

Zmiana wajchy

Jeszcze w starym roku trener Lecha zapowiedział, że zimą przyjdą nowi piłkarze, bo szatnia potrzebuje świeżej krwi. Nie dodał, że owa świeża krew to gracze

Lech ma nowego skrzydłowego. Z Norwegii

Nazywa się Kristoffer Velde, ma 22 lata, podpisał z Lechem czteroletni kontrakt. Wcześniej grał w FK Haugesund, jest wychowankiem tego norweskiego klubu, byłego pucharowego przeciwnika