Zdziesiątkowany Standard Liege powstrzyma Lecha?

Czwartkowy przeciwnik Lecha w Lidze Europy to czołowa drużyna ligi belgijskiej, która – podobnie jak on – ma ostatnią szansę nawiązać walkę o awans z grupy. Przyjechała jednak do Poznania poważnie osłabiona, zdziesiątkowana przez koronawirusa. W dodatku w ostatnim meczu ligowym straciła czołowego obrońcę i kapitana.

Kontuzja Zinho Vanheusdena wyglądała upiornie. Podczas próby interwencji belgijski obrońca opadając na ziemię nienaturalnie wygiął nogę w kolanie. Krzyk piłkarza, dobrze słyszany na pustym stadionie, brzmiał przerażająco, ból musiał być wielki, zerwane została więzadła. – Bardzo się tym zmartwiliśmy. Jedno, co teraz możemy zrobić, to zagrać dla naszego kapitana i zwyciężyć w Poznaniu – mówi 24-letni Samuel Bastien, pomocnik Standardu.

Philippe Montanier, trener ekipy z Liege (na zdjęciu), w rozmowie z belgijskimi dziennikarzami zapewnił, że zdaje sobie sprawę, iż po dwóch porażkach jedyną szansą wyjścia z grupy jest wygrywanie, zdobywanie punktów. – Ale Lech jest w takiej samej sytuacji, dla niego to też ostatnia możliwość walki o awans. Mimo poważnych osłabień damy z siebie wszystko – mówił.

Standard też rozgrywa mecze co kilka dni, zależy mu na punktach w lidze, bo chce podjąć walkę o mistrzostwo kraju. Trener podkreślił jednak, że nie ma mowy o oszczędzaniu się na mecze krajowe. Przeciwko Lechowi wystawi najlepszy skład, na jaki go w tej chwili stać.

Lecha określił jako drużynę groźną, stojącą na wysokim poziomie technicznym i taktycznym. – Widziałem ich nie tylko w meczu przeciwko Charleroi, ale i potem w Lidze Europy. Z Benfiką przegrali, ale dzielnie stawili jej czoła. W Glasgow też przegrali, ale nie musieli, bo byli drużyną na poziomie Rangersów – ocenia Philippe Montanier.

Fot. lechpoznan.pl/Adam Jastrzębowski

Udostępnij:

Podobne

Warta odebrała punkty Rakowowi

Dzięki Zielonym przewaga Rakowa nad Lechem, który ledwo zremisował w Mielcu, nie wzrosła. Warta postawiła się liderowi. Mądrze się broniła, stać ją było na zdobycie

Tego meczu nie wolno nie wygrać

Gdyby Lech stracił punkty na starcie tegorocznych rozgrywek, pościg za ligową czołówką, który już dziś jest zadaniem bardzo trudnym, stałby się właściwie niewykonalny. Łatwo nie