Wymiana ciosów na remis

Dwukrotnie Warta Poznań obejmowała prowadzenie w meczu z Ruchem Chorzów, dwukrotnie je traciła i tylko zremisowała w Grodzisku w roli gospodarza 2:2. Nie była lepszym zespołem, na więcej nie zasłużyła, zemściła się na niej próba dowiezienia prowadzenia do końca. Beniaminek bardziej mógł się w tym spotkaniu podobać.

Warta szybko straciła ważnego piłkarza, ale uzyskała prowadzenie. Po starciu o górną piłkę mecz musiał zakończyć Szymonowicz. Jego uraz głowy był poważny, karetka pogotowia zabrała go do szpitalu. Na jego miejsce do obrony przesunięty został Kupczak, a w pomocy grę rozpoczął rezerwowy Żurawski. I właśnie on, po ładnym podaniu Savicia, wyprowadził Zielonych na prowadzenie. Niestety, nie utrzymało się ono długo, goście wyrównali po efektownym woleju sprzed pola karnego. Mecz był nerwowy, między piłkarzami dochodziło do starć nie tylko piłkarskich.

Chorzowianie sprawiali wrażenie lepiej zorganizowanych, ciekawiej atakujących niż starający się mieć inicjatywę gospodarze. Warcie przydało się przedłużenie pierwszej połowy aż o 10 minut, bo tak długo trwało udzielanie pomocy Szymonowiczowi. Właśnie pod koniec tego okresu obrońcę Ruchu przypadkowo piłka trafiła w ramię. Kolejne minuty zabrała wideoweryfikacja, w wyniku której Kajetan Szmyt mógł wykonać rzut karny. Strzelił w środek bramki myląc bramkarza i Zieloni znów wyszli na prowadzenie.

W drugiej połowie Warta zagrała kunktatorsko. Niewiele robiła w ofensywie, starała się utrzymać dobry wynik. Została za to ukarana, goście wyrównali. W samej końcówce Zieloni mogli jeszcze uratować zwycięstwo, jednak Miguel Luis z bliskiej odległości spudłował.

Udostępnij:

Podobne

Transfer norweskiego napastnika potwierdzony

Bryan Fiabema jest piłkarzem Lecha, związał się z nim trzyletnią umową z opcją przedłużenia o rok. Jest 21-letnim napastnikiem, którym jako juniorem zainteresowała się Chelsea,