Sto lat i jeden dzień Lecha

Tak nazwana została wystawa, którą przez najbliższy tydzień będzie można oglądać w domu kultury „Krąg” na poznańskim Łazarzu. Składają się na nią pamiątki zebrane przez znanego kibica Lecha Poznań, Wojciecha Derę. Wśród nich nie brakowało eksponatów unikalnych. Niektóre mają trafić do muzeum Lecha powstającego na stadionie. Zwiedzający zobaczą wielką liczbę szalików i koszulek, zdjęć i portretów, plakatów i piłkarskich akcesoriów.

W niedzielę wystawa została uroczyście otwarta. Były przemówienia, odegrany został na trąbce hymn Kolejorza, były też występy wokalistki i kibicowskie wspomnienia bohatera dnia. Przede wszystkim jednak były rozmowy ludzi, których połączyła miłość do Kolejorza. Nie brakowało komentarzy do wydarzeń z poprzedniego dnia, gdy Lech w dniu swoich symbolicznych urodzin pokonał Jagiellonię Białystok.

Udostępnij:

Podobne

Tydzień na szóstkę

Na przerwę reprezentacyjną Lechici udali się w szampańskich nastrojach. W najważniejszym momencie przyszła znaczna zwyżka formy, świadczy o tym efektowne odprawienie Djurgarden na ich terenie