Sto lat i jeden dzień Lecha

Tak nazwana została wystawa, którą przez najbliższy tydzień będzie można oglądać w domu kultury „Krąg” na poznańskim Łazarzu. Składają się na nią pamiątki zebrane przez znanego kibica Lecha Poznań, Wojciecha Derę. Wśród nich nie brakowało eksponatów unikalnych. Niektóre mają trafić do muzeum Lecha powstającego na stadionie. Zwiedzający zobaczą wielką liczbę szalików i koszulek, zdjęć i portretów, plakatów i piłkarskich akcesoriów.

W niedzielę wystawa została uroczyście otwarta. Były przemówienia, odegrany został na trąbce hymn Kolejorza, były też występy wokalistki i kibicowskie wspomnienia bohatera dnia. Przede wszystkim jednak były rozmowy ludzi, których połączyła miłość do Kolejorza. Nie brakowało komentarzy do wydarzeń z poprzedniego dnia, gdy Lech w dniu swoich symbolicznych urodzin pokonał Jagiellonię Białystok.

Udostępnij:

Podobne

Udany początek drużyny Frederiksena

Wieści o intensywnej, szybkiej, aktywnej grze nowego Lecha okazały się przesadzone, ale na inaugurację sezonu udało mu się pokonać Górnika Zabrze, z którym w ostatnich

Bez dopingu przez pół meczu

Kibice Lecha Poznań zapowiadają: w meczu z Górnikiem Zabrze w pierwszej połowie nie będzie dopingu. W drugiej, bez względu na wynik, doping rusza pełną parą.