Po trenera bramkarzy Lech sięgnął do akademii

Maciej Borowski został trenerem bramkarzy w pierwszej drużynie Lecha Poznań. Władze klubu podpisały z nim dwuletni kontrakt kompletując w ten sposób sztab szkoleniowy po odejściu trenera Macieja Palczewskiego. Dużym jego atutem, zdaniem dyrektora sportowego, jest ścisła współpraca z trenerem poprzednim i znajomość bramkarzy Kolejorza.

Maciej Borowski w tym roku skończy 40 lat. Przez dwa ostatnie lata związany był z klubową akademią, pracował z golkiperami w drugiej drużynie, pełnił jednocześnie funkcję głównego trenera odpowiedzialnego za szkolenie trenerów bramkarzy i samych bramkarzy. Teraz jego podopiecznymi w pierwszym zespole będą Filip Bednarek, Bartosz Mrozek, młodzi Mateusz Mędrala i Mateusz Pruchniewski.

Jako trener najpierw pracował w Warcie Poznań, ale nie w ekstraklasowej drużynie. Trzy lata spędził w Pogoni Szczecin, z tego przez pół roku obserwował i współpracował przy pierwszym zespole. Od 11 lat ma związki z PZPN, był w sztabach reprezentacji młodzieżowych, działa też w szkole trenerów.

Zdjęcie: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Udostępnij:

Podobne

Bez dopingu przez pół meczu

Kibice Lecha Poznań zapowiadają: w meczu z Górnikiem Zabrze w pierwszej połowie nie będzie dopingu. W drugiej, bez względu na wynik, doping rusza pełną parą.