Po trenera bramkarzy Lech sięgnął do akademii

Maciej Borowski został trenerem bramkarzy w pierwszej drużynie Lecha Poznań. Władze klubu podpisały z nim dwuletni kontrakt kompletując w ten sposób sztab szkoleniowy po odejściu trenera Macieja Palczewskiego. Dużym jego atutem, zdaniem dyrektora sportowego, jest ścisła współpraca z trenerem poprzednim i znajomość bramkarzy Kolejorza.

Maciej Borowski w tym roku skończy 40 lat. Przez dwa ostatnie lata związany był z klubową akademią, pracował z golkiperami w drugiej drużynie, pełnił jednocześnie funkcję głównego trenera odpowiedzialnego za szkolenie trenerów bramkarzy i samych bramkarzy. Teraz jego podopiecznymi w pierwszym zespole będą Filip Bednarek, Bartosz Mrozek, młodzi Mateusz Mędrala i Mateusz Pruchniewski.

Jako trener najpierw pracował w Warcie Poznań, ale nie w ekstraklasowej drużynie. Trzy lata spędził w Pogoni Szczecin, z tego przez pół roku obserwował i współpracował przy pierwszym zespole. Od 11 lat ma związki z PZPN, był w sztabach reprezentacji młodzieżowych, działa też w szkole trenerów.

Zdjęcie: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Udostępnij:

Podobne

Warta dała się ograć Śląskowi

Ten mecz nie musiał się skończyć tak źle dla Warty. Nie musiała przegrać. Śląsk wygrał przez wyrachowanie, lepszy pomysł na pozbawienie rywala atutów, większą taktyczną