Odszedł Czesław Szczepankiewicz

Był napastnikiem Lecha, w jego barwach strzelił mnóstwo bramek, w tym wiele ważnych, decydujących o sukcesie. Urodził się w Poznaniu i od dziecka próbował związać się z Kolejorzem, nie sprzyjał mu jednak skromny wzrost. Trafił do Posnanii, gdzie błyskawicznie rozwijał snajperski talent. Jako juniorowi bardzo rzadko mu się zdarzało zakończyć mecz bez zdobytego gola. Nic dziwnego, że działacze Lecha przypomnieli sobie, iż próbował niegdyś u nich szczęścia i piłkarz od 1962 roku grał na Dębcu.

Tuż przed największymi sukcesami Lecha, czyli awansem do ekstraklasy, przeniósł się do Hutnika Nowa Huta. Próbował potem wrócić do ukochanego klubu, ale się to nie powiodło. Do ostatnich lat życia mieszkał jednak w Poznaniu, pokazywał się na stadionie Kolejorza, był powszechnie szanowany, włączał się w pomoc kolegom znajdującym się w trudnej sytuacji. Drugą jego pasją była muzyka, dorobił się wielkiej kolekcji płyt, grał na organach. Zmarł 20 listopada po długiej chorobie.

Udostępnij:

Podobne

Bezcenne zwycięstwo Warty

To był klasyczny mecz o sześć punktów. Warta mierzyła się z rywalem w walce o utrzymanie się w lidze – Koroną Kielce. Musiała walczyć w