Liczna ekipa Lecha leci do Dubaju

Aż trzy pełne jedenastki będzie miał do dyspozycji trener John van den Brom podczas zgrupowania treningowego w Dubaju. Kadra liczy dokładnie 33 piłkarzy. Zapowiada się, że nie wszyscy będą mogli pokazać się w meczach sparingowych, Lech rozegra bowiem tylko dwa: z miejscowym Ajman Club i z Eintrachtem Frankfurt. Po powrocie do Poznania, tydzień przed wznowieniem rozgrywek, w planach jest jeszcze sparing z Hansą Rostock.

W grupie trenujących nad Zatoką Perską będzie grupa juniorów: Mateusz Pruchniewski, Patryk Olejnik, Bartosz Tomaszewski, Maksymilian Dziuba, Oskar Tomczyk. Niektórzy z nich to dla przeciętnego kibica Kolejorza osoby zupełnie jeszcze anonimowe. Na włączenie do kadry pierwszego zespołu na stałe będą musieli poczekać. Ten obóz będzie miał jednak na ich rozwój duży wpływ.

W kadrze znalazło się miejsce dla nowo pozyskanego słowackiego bramkarza Dominika Holca, ale i dla Artura Rudki, który kompletnie się nie sprawdził i miał zimą, jak się mówiło, opuścić Poznań. Pozostali bramkarze to Krzysztof Bąkowski, Filip Bednarek, Mateusz Pruchniewski.

Obrońcy to: Alan Czerwiński, Filip Dagerstål, Barry Douglas, Antonio Milić, Patryk Olejnik, Joel Pereira, Pedro Rebocho, Bartosz Salamon, Lubomir Šatka, Bartosz Tomaszewski, Mateusz Żukowski.

Pomocnicy: Joao Amaral, Jakub Antczak, Adriel Ba Loua, Maksymilian Dziuba, Jesper Karlström, Antoni Kozubal, Nika Kvekveskiri, Filip Marchwiński, Radosław Murawski, Michał Skóraś, Afonso Sousa, Gio Tsitaishvili, Kristoffer Velde.

Napastnicy: Mikael Ishak, Artur Sobiech, Filip Szymczak, Oskar Tomczyk.

Udostępnij:

Podobne

Bezcenne zwycięstwo Warty

To był klasyczny mecz o sześć punktów. Warta mierzyła się z rywalem w walce o utrzymanie się w lidze – Koroną Kielce. Musiała walczyć w