Ewentualny rywal Lecha: Slavia Praga lub Dnipro

Wiemy już na pewno, że walczący o awans do fazy grupowej Ligi Konferencji Lech wszystkie swe pozostałe mecze wyjazdowe będzie rozgrywał w… Czechosłowacji, czy na Słowacji lub być może w czeskiej Pradze. Zadecydowało o tym poniedziałkowe losowanie ostatniej rundy eliminacyjnej.

Nie wiemy natomiast, czy takie spotkania będą dwa, czy tylko jedno. Najpierw bowiem trzeba wyeliminować Spartaka Trnawa ze Słowacji. Pierwszy mecz Kolejorz zagra z nim u siebie już w czwartek, rewanż po tygodniu w Trnawie. Jeśli się to powiedzie, przeciwnikiem Lecha w czwartej, decydujące rundzie eliminacji Ligi Konferencji będzie przegrany z pary Slavia Praga – Dnipro.

Pierwszy mecz zostałby rozegrany w Poznaniu 24 sierpnia. Po tygodniu – rewanż na boisku przeciwnika – w Pradze, jeśli Slavia odpadnie w trzeciej rundzie, lub prawdopodobnie w słowackich Koszycach, bo tam rozgrywał ostatnio swe pucharowe spotkania zespół z ogarniętej wojną Ukrainy. W jego składzie występuje Wasyl Kraweć, dwukrotnie wypożyczany do Lecha.

Udostępnij:

Podobne

Nadzieje odżyły. Pościg trwa

Kto by się spodziewał, że już po dwóch pierwszych meczach nowego roku strata Lecha do lidera tabeli zmniejszy się z ośmiu punktów do symbolicznych dwóch?

Białystok zdobyty!

Brawo Kolekorz! Wygrał z Jagiellonią 2:1 i tylko to się dziś liczy, jakość gry lepiej przemilczeć. Był zabójczo skuteczny, ale tylko w pierwszej połowie, którą

Remis Warty na trudnym terenie

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbył się mecz, którego stawką było 6 punktów, bo rywalizowały drużyny walczące o zachowanie ekstraklasy: Ruch i Warta Poznań. Bezbramkowy