Budowlanka Dance – popis tanecznych umiejętności

Zespół Szkół Budowlanych z ulicy Grunwaldzkiej to szkoła znana nie tylko z kształcenia specjalistów w dziedzinie budownictwa, nie mających potem najmniejszych problemów ze znalezieniem pracy, ale i z licznych przedsięwzięć z udziałem uczniów. Sprawdzają się w różnych dyscyplinach sportu, także w tańcu.


[widgetkit id=66]

Dużym zainteresowaniem cieszył się Wielki Finał II edycji konkursu tańca Budowlanka Dance. Emocje były wielkie, uczestnicy popisali się nie byle jakim kunsztem. Oceniało ich jury w składzie: Zofia Paluszkiewicz – trener, choreograf „Rampa Dance Studio”, instruktor Mistrzostw Europy 2014 w kategorii 12-15 lat. Małgorzata Wieczorek – Mistrzyni ELECTRIC BOOGIE 2009 i HIP HOP, trener Mistrzostw Świata, założycielka Akademii Tańca i Fitnessu „Metrum”. Maria Błażejczyk – pedagog ZSB.
W zmaganiach wzięło udział 67 tancerzy w trzech kategoriach: soliści, duety, formacje. Zwycięstwa odnieśli:
W kategorii SOLIŚCI zwyciężyli:
I miejsce – Barbara Ziółkowska z Gimnazjum nr 58 w Poznaniu
II miejsce – Julia Bogaczyńska z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
III miejsce – Joanna August z Gimnazjum nr 11 w Poznaniu
W kategorii DUETY zwyciężyli:
I miejsce – Monika Balcerzak i Dominika Rolnicka z Gimnazjum nr 4 w ZSŁ w Poznaniu
II miejsce – Iga Kaszta i Julia Sierszchulska z Gimnazjum w ZSŁ w Poznaniu
III miejsce – Agata Wiss i Magdalena Piechocka z Gimnazjum nr 1 w Luboniu
W kategorii FORMACJE zwyciężyli:
I miejsce – Gimnazjum Dwujęzyczne im. Karola Marcinkowskiego nr 1 w Poznaniu
II miejsce – Gimnazjum nr 4 w ZSŁ w Poznaniu
III miejsce – Gimnazjum im. Rady Europy w Kostrzynie Wlkp.
Zwycięzcom wręczono dyplomy, puchary, nagrody. Na szczególne uznanie zasługuje formacja, która z powodu choroby jednej z koleżanek wystąpiła w składzie osłabionym, ale i tak zajęła pierwsze miejsce w swej kategorii. Szkoła Tańca Rampa Dance Studio wyróżniła najlepszego solistę i najlepszy duet trzymiesięcznymi karnetami na zajęcia taneczne.
Do końca lutego na Facebooku Zespołu Szkół Budowlanych można głosować na najlepszy „wykon” konkursu. Występ, który zgromadzi największą liczbę „like-ów”  otrzyma nagrodę publiczności ufundowaną przez Zespół Szkół Budowlanych.
Serdeczne podziękowania dla naszych partnerów Szkoły Tańca „Rampa Dance Studio” i Akademii tańca i fitnessu METRUM oraz firmom Pekabex, Sopro, Fakro, WUPRINŻ, Bricoman, Lepico.

Udostępnij:

Podobne