Zmarł Janusz Kupcewicz

Krótko grał w Lechu, bo tylko przez jeden sezon. Był to jednak sezon mistrzowski, a bramki Janusza Kupcewicza w wygranym przez Kolejorza 2:0 meczu w Zabrzu zapewniły upragniony, pierwszy w historii tytuł.

W piłkę zaczął grać w Olsztynie. Najdłużej występował w Arce Gdynia, został legendą tego klubu. Uczestniczył w hiszpańskich Mistrzostwach Świata w 1982 roku, gdzie reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce. Strzelił jedną z bramek w wygranym 3:2 tzw. małym finale, czyli spotkaniu o trzecie miejsce, przeciwko Francji. W zaczynającym się potem sezonie ligowym był już piłkarzem Lecha. Duży udział w pozyskaniu tego klasowego gracza mieli ówcześni nieoficjalni sponsorzy Lecha.

W barwach Lecha Janusz Kupcewicz rozegrał 24 spotkania, w których zdobył 9 goli. Grał potem jeszcze we Francji, Grecji i Turcji. Zmarł w wieku 66 lat.

Rysunek Jarka Czyża z „Alfabetu Lecha Poznań”

Udostępnij:

Podobne

Piłkarze są, drużyny brak

W maju byli noszeni na rękach. Wszystko odmieniło się brutalnie, w czwartek zostali wygwizdani, byli obrażani, a także, co może boleć najbardziej, obśmiewani. W niedzielę

Udany drugoligowy debiut Lechitek

Bardzo dobrze weszły w nowy sezon podopieczne Ali Zając. Debiutując w II lidze, czyli na szczeblu centralnym, w trudnym meczu pokonały przy ul. Zagajnikowej doświadczony