Zmarł hokeista Jan Mielniczak – olimpijczyk z Moskwy

13 sierpnia zmarł w Poznaniu Jan Mielniczak 61-letni olimpijczyk z Moskwy w hokeju na trawie z 1980 roku. Wychowanek Grunwaldu Poznań. Z Pocztowcem Poznań 5-krotnie wywalczył mistrzostwo kraju na otwartych boiskach i jeden raz w hokeju halowym. Był najskuteczniejszym zawodnikiem w ekstraklasie, 4-krotnym zdobywcą Złotej Laski PZHT i redakcji "Sportu" (1983 - 1985 i 1988).

W 57 spotkaniach w narodowym zespole zdobył 19 bramek. Uczestnik mistrzostw świata w Kuala Lumpur w 1975 roku. Wraz z reprezentacją zajął czwarte miejsce na igrzyskach olimpijskich w Moskwie. Był członkiem Klubu Olimpijczyka PZHT.

Pogrzeb Jana Mielniczaka odbędzie się w czwartek, 18 bm. na Cmentarzu Miłostowo w Poznaniu (wejście od ul. Warszawskiej) o godz. 11.20.

(AK)

Udostępnij:

Podobne

Piłkarze są, drużyny brak

W maju byli noszeni na rękach. Wszystko odmieniło się brutalnie, w czwartek zostali wygwizdani, byli obrażani, a także, co może boleć najbardziej, obśmiewani. W niedzielę

Udany drugoligowy debiut Lechitek

Bardzo dobrze weszły w nowy sezon podopieczne Ali Zając. Debiutując w II lidze, czyli na szczeblu centralnym, w trudnym meczu pokonały przy ul. Zagajnikowej doświadczony