Zdobyli medale i powołanie do reprezentacji, potrzebują pieniędzy na wyjazd

27 sierpnia w Irlandii zaczną się amatorskie mistrzostwa świata juniorów w kickboxingu. Do reprezentacji Polskiego Związku Kickboxingu w formule low kick powołania otrzymali poznaniacy z Towarzystwa Sportowego OUR TEA – Adrian Szymanowski (kat. 75 kg junior) i Mateusz Kupijaj (kat. 57 kg junior młodszy).

Szymanowski na swoim koncie ma wiele sukcesów, m.in. mistrzostwo Europy w 2015 roku, Puchar Europy w 2016 roku, złote medale mistrzostw kraju w latach 2014 i 2016, czy triumf w Pucharze Polski w 2014 roku. 16 letni Kupijaj to tegoroczny srebrny medalista Pucharu Europy i mistrzostw Polski w kickboxingu low kick i K1 Rules.
Udział młodych poznaniaków w mistrzostwach globu wymaga dofinansowania, gdyż Polski Związek Kickboxingu nie posiada wystarczających środków.
W przypadku Adriana należy uzyskać kwotę startową 1313 złotych plus 390 złotych na konsultację kadry narodowej, zaś dla Mateusza 3313 złotych „startowego” i 390 złotych na obóz.  Dlatego, by zebrać potrzebne na wyjazd pieniądze, trenerzy Łukasz i Jakub Smolińscy utworzyli na portalu Facebook wydarzenie „Wielka zbiórka środków finansowych na udział w Mistrzostwach Świata w kickboxingu”, na którym znajdują się również szczegółowe informacje o turnieju i sportowcach.
Osoby, które chciałyby pomóc młodym kickbokserom mogą wpłacać pieniądze na konto klubu: Towarzystwo Sportowe Our Team, 61-353 Poznań, ul. Opatowska 4a. 
Numer rachunku: 27 1160 2202 0000 0002 2127 3129
z dopiskiem DAROWIZNA NA MISTRZOSTWA ŚWIATA.

Udostępnij:

Podobne

Piłkarze są, drużyny brak

W maju byli noszeni na rękach. Wszystko odmieniło się brutalnie, w czwartek zostali wygwizdani, byli obrażani, a także, co może boleć najbardziej, obśmiewani. W niedzielę

Udany drugoligowy debiut Lechitek

Bardzo dobrze weszły w nowy sezon podopieczne Ali Zając. Debiutując w II lidze, czyli na szczeblu centralnym, w trudnym meczu pokonały przy ul. Zagajnikowej doświadczony