Zacięta walka o medale halowej Hokej Superligi

Trwa bardzo zacięta walka o medale Superlidze Hokeja Halowego. Liderzy ciągle się zmieniają. Aktualnie prowadzi dzięki  minimalnie korzystniejszej różnicy bramek broniący tytułu Pomorzanin Toruń, a drugi jest AZS AWF Poznań. Wymienione drużyny zdobyły dotychczas komplet 15 punktów. Mimo to nadal faworytem jest wicemistrz Polski – Grunwald Poznań, który ma 3 punkty straty do duet liderów. O ostatecznej kolejce rozstrzygną dwie  ostatnie kolejki spotkań.

Najdziwniejszy mecz piątej kolejki odbył się w Poznaniu. Miejscowa Warta prowadziła z LKS Gąsawa 4:0, by przegrać 4:5!! „Zieloni” w niemal każdym meczu tracą zwycięstwo w ostatnich minutach.

W klasyfikacji strzelców o pierwsze miejsce walczą Artur Mikuła (Grunwald) z Łukaszem Kosmaczewskim (AZS AWF). Pierwszy zdobył 19 bramek, a drugi – 18.

Wyniki. Start 1954 Gniezno – AZS AWF Poznań 4:10 (3:5), LKS Rogowo – Grunwald Poznań 3:14 (1:9), AZS Politechnika Poznańska – Pomorzanin Toruń 3:8 (2:3), Warta Poznań – LKS Gąsawa 4:5 (3:0)

1. Pomorzanin (m) 5 15 47-24

2. AZS AWF Poz. 5 15 39-17

3. Grunwald 5 12 59-17

4. LKS Gąsawa 5 6 27-40

5. LKS Rogowo 5 4 25-47

6. Warta 3 5 20-26

7. Start 1954 3 5 27-42

8. AZS PP 3 1 22-53