Wysokie zwycięstwo na otarcie łez

W meczu o piąte miejsce w turnieju Mistrzostw Polski do lat 22 Enea AZS Poznań pokonała Widzew Łódź 79:30. To był mecz do jednego kosza.

[widgetkit id=460]

Po pięciu minutach poznanianki prowadziły 14:0. Nic dziwnego, skoro trener Widzewa miał w tym spotkaniu do dyspozycji zaledwie siedem zawodniczek. Na półmetku gospodynie prowadziły 48:10 i tylko kataklizm mógł zmienić przebieg tego spotkania. Nic takiego się jednak nie wydarzyło. W drugiej połowie tempo meczu drastycznie spadło. Ostatecznie akademiczki wygrały różnicą 49 punktów.

Po zakończeniu spotkania wręczono statuetki za miejsca w turnieju oraz dla najlepszych zawodniczek w danym zespole. W Enei AZS tytuł przypadł Lilianie Banaszak, a w Widzewie Annie Kudelskiej.

Enea AZS Poznań – Widzew Łódź 79:30 (21:9, 27:4, 10:10, 21:10)

Enea AZS: Banaszak 19, Zięmborska 17, Nowicka 9, Tyszkiewicz 9, Szloser 7, S. Wróblewska 6, K. Wróblewska 6, Banach 2, Stefańczyk 2, Kotula 2.

Widzew: Owczarek 10, Stępień 10, Kawczyńska 6, N. Leśniak 2, Rzeźnik 2, J. Leśniak 0, Witkowska 0.