Wygrana z Ukrainą i porażka z Austrią w HME

Reprezentacja Polski w pierwszym dniu Mistrzostw Europy w hokeju halowym mężczyzn w Berlinie najpierw pokonała 5:4 (4:3) Ukrainę. Bohaterem spotkania był zawodnik Grunwaldu Poznań, wychowanek Siemianowiczanki, strzelec 3 bramek Mateusz Hulbój. A dwie pozostałe z krótkich rogów zdobył hokeista Grunwaldu Michał Kasprzyk. Ukraina okazała się trudnym przeciwnikiem. Najpierw prowadziła 2:0, a potem wyrównała na 4:4 przegrywając 2:4.

W drugim piątkowym spotkaniu Polska, mimo dzielnej postawy, uległa obrońcom tytułu mistrzów Europy, jednym z faworytów turnieju – Austrii 3:5 (1:1). Choć biało-czerwoni przegrywali 0:1 to dzięki dwom kapitalnym golom Hulbója w 25 min to oni prowadzili 2:1. Niestety o porażce przesądziły 3 bramki stracone w 3 minutach (25, 26 i 27), w tym dwie z rzutów karnych. W ostatniej kwarcie Kasprzyk z krótkiego rogu zdobył kontaktowego gola, ale ostatecznie Austriacy wygrali 5:3.

W sobotę ostatni mecz w grupie A Polski z Rosją. Biało-czerwoni chcąc znaleźć się w pierwszej czwórce ME muszą to spotkanie wygrać ponieważ rywale mają korzystniejszą różnicę bramek.

Pozostałe wyniki: Austria – Rosja 5:3 (1:3), Rosja – Ukraina 5:3 (1:2).