Wspólny obóz topowych polskich kickbokserów

W Murzasichle koło Zakopanego od 24 lipca pod wodzą trenera Łukasza Roli (Palestra Warszawa , selekcjoner kadry narodowej juniorów w K1 Rules PZKB) trwa kickbokserskie zgrupowanie, w którym uczestniczą utytułowani zawodnicy z topowych polskich klubów, m.in. z wspomnianej PalestryProstoStreet Fighter Warszawa, Dragon Starachowice, Fight Gym Lublin i poznańskiego Our Team.

W czasie obozu zawodnicy trenują trzy razy dziennie, praca obejmuje zarówno aspekty motoryczne, jak i techniczno-taktyczne. Z pobytu i organizacji zajęć bardzo zadowolony jest młody, ale już utytułowany kickbokser z Our Team Poznań – 16 letni Adrian Szymanowski.

– Wymagające treningi, które idealnie wpasowują sie w cykl przygotowań do Mistrzostw Europy juniorów w kickboxingu, które już 22 sierpnia przed reprezentacją Polski i przede mną. Trener Łukasz Rola ma indywidualne podejście do kadrowiczów, a są tu m.in. Patryk Moch z Palestry, Asia Socha z Czerwonego Smoka, Dagmara Tchorek z Sandy Płock i Ewa Pietrzykowska. Otrzymujemy wskazówki taktyczno-techniczne, wykonujemy też typowe treningi na tarczach pod wyjazd i uzyskujemy inne cenne uwagi. Panuje świetna atmosfera. Ośrodek, w którym sie znajdujemy jest dobrze przygotowany, otaczają nas piękne widoki, okolica jest spokojna.

Kolejny z podopiecznych Łukasza i Jakuba Smolińskich – wicemistrz Polski seniorów w kickboxingu low kick 2015 z roku Jacek Rzepecki  dodaje: – Jestem bardzo zadowolony z możliwości udziału w obozie w tak elitarnym gronie. Uważam, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w najbliższych startach.

W poniedziałek uczestnicy obozu wbiegali na Kasprowy Wierch, pokonując trasę 1987 metrów n.p.m. w nieco ponad godzinę. Jeden z najbardziej utytułowanych uczestników, Jerzy „Juras” Wroński, który 20 września skrzyżuje rękawicę podczas londyńskiej gali Duet Fight Night z Sevket Cerkez w zawodowej walce, uzyskał czas 1 godzina 09 minut i 25 sekund.

Obóz trwać będzie do 2 sierpnia. Następnie najlepsi polscy zawodnicy udadzą się na zgrupowanie kadry narodowej w kickboxingu, juniorzy do Cetniewa, seniorzy do Zakopanego.

Udostępnij:

Podobne

Słabość Lecha nadzieją Luksemburczyków

Carlos Fangueiro, trener F91 Dudelange, nie ma złudzeń: Lech jest faworytem, nie ma co porównywać jakości piłkarzy obu zespołów i wysokości budżetów. Luksemburczycy nie przyjechali

Na transfery trener nie liczy

Pokonanie w dwumeczu mistrza Luksemburga da Lechowi awans do fazy grupowej Ligi Konferencji. Trzeba będzie łączyć występy w Europie z ekstraklasą. Trener John van den