Wreszcie jakiś sukces Lecha!

Drużyna rezerw Lecha Poznań w przyszłym sezonie będzie grać w II lidze, czyli na trzecim poziomie rozgrywek. To już jest szczebel centralny. Żaden inny klub ekstraklasy nie może się tym szczycić. Będzie to miało wielki, pozytywny wpływ na szkolenie Lechowej młodzieży. Ten awans to jedyny sportowy sukces klubu w ostatnich latach. Kończącego karierę Dariusza Dudkę zastąpi w rezerwach Grzegorz Wojtkowiak.

Widzew Łódź, GKS Katowice, Górnik Łęczna – z tak znanymi zespołami będą się już za kilka tygodni mierzyć młodzi zawodnicy z rezerw Kolejorza. Poziom gry jest tu dużo wyższy niż w III lidze, inna jest też ranga rozgrywek. Podróże na mecze będą droższe, bo Kolejorza II czekają wyjazdy m.in. do Krakowa, Stalowej Woli, czy pod Lublin, ale możliwość sprawdzenia młodzieży w walce z wymagającymi przeciwnikami jest dla przyszłości klubu bezcenna.

Zawodnicy z pierwszej drużyny, nie mieszczący się w składzie a szukający rytmu meczowego, lub chcący się sprawdzić po kontuzji, do tej pory mierzyli się z rywalami z III ligi. Teraz mogą grać z zespołami, w których znajdziemy nazwiska znane z meczów ekstraklasy. Jednak z pewnością trzon drużyny Lecha II będą stanowić gracze młodzi, do niedawna występujący w zespołach juniorskich. Wyróżniającym się spośród nich łatwiej teraz będzie wykonać przeskok do ekstraklasy.

Na ten sukces od lat z dużym zaangażowaniem pracowało kilku trenerów. Podstawy stworzył Ivan Djurdjević, któremu niewiele brakowało do awansu do II ligi. Mocna ekipę zbudował jego następca – Dariusz Żuraw. Gdy ten związał się z pierwszą drużyną, zastąpił go, stawiając kropkę nad „i”, Rafał Ulatowski. Godne odnotowania jest to, że w ostatnich, decydujących meczach rezerwy nie posiłkowały się zawodnikami z pierwszej drużyny.

Wielką pomoc dużo młodszym kolegom świadczył Dariusz Dudka (na zdjęciu), wielokrotny reprezentant Polski. Był dla nich wzorem i wsparciem. Na pożegnanie kariery, w ostatnich sekundach ostatniego spotkania, przeciwko Raduni Stężyca, zdobył piękną bramkę z rzutu wolnego. Teraz będzie pracował w Akademii Lecha Poznań jako trener. Natomiast piłkarzem rezerw zostanie Grzegorz Wojtkowiak, były gracz Lecha, TSV Monachium, Lechii Gdańsk. Także on zostanie potem szkoleniowcem.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Jak uniknąć kompromitacji?

Trener Lecha liczy na zwycięstwo w Krakowie na Wisłą, ale drużyna jest tak rozbita, rozchwiana emocjonalnie, że trzeba się liczyć z każdym wynikiem. Nawet uniknięcie

Wszystko na jedną kartę

Lato będzie w Lechu gorące. Zostanie podjęta desperacka próba ocalenia tego, co niego zostało. Maciej Skorża otrzymał pełnomocnictwo do działań radykalnych, do dowolnego kształtowania drużyny.