W Stęszewie finisz w hokeju halowym

Ostatnie mecze 59. Mistrzostw Polski w hokeju halowym seniorów, po weryfikacji spotkań przed Wydział Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Hokeja na Trawie, odbędą się 23 i 24 bm. w Stęszewie pod Poznaniem w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Poznańskiej 22A. Po części eliminacyjnej wyłoniono 6 drużyn, które w dwóch równorzędnych grupach C i D walczyć będą o medale.

Terminarz spotkań sobotnich: gr. C godz. 11 Grunwald Poznań – Warta Poznań, gr. D godz. 12.15 Pomorzanin Toruń – LKS Rogowo, C 13.30 AZS AWF Poznań – Warta, D 14.45 Start 1954 Gniezno – Rogowo, C 16.00 Grunwald – AZS AWF. D 17.15 Pomorzanin – Start.

W niedzielę o godz. 13 mecz drugich drużyn w grupach o brązowe medale, a o godz. 15.00 zwycięzców grup o złoto. Tytułu broni Grunwald, który jest rekordzistą rozgrywek. Mistrzem był 17-krotnie. Dziesięć razy spośród uczestników turnieju finałowego w Stęszewie po złoto sięgała Warta, a po pięć Pomorzanin. Najprawdopodobniej w finale zmierzą się Grunwald z Pomorzaninem.

Nie będzie osobnego spotkania o lokaty 5-6. O tym, które miejsca w końcowej klasyfikacji zajmą trzecie drużyny z grup C i D zdecyduje ich dorobek punktowy i bramkowy.

W sezonie 2018/ 2019  w MP uczestniczyło aż 14 zespołów. Jeśli do kolejnych rozgrywek przystąpi zbliżona lub większa liczba drużyn wówczas pierwsza ósemka z sezonu 2019/ 2020 wystartuje jako superliga halowa.

W 59, MP toczy się również rywalizacja PZHT i redakcji „Sportu” w klasyfikacji snajperów. Prowadzi w niej z 39 golami Krysian Makowski z Pomorzanina przed Arturem Mikułą z Grunwaldu strzelcem 30 bramek.

(AK)

 

 

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Jak uniknąć kompromitacji?

Trener Lecha liczy na zwycięstwo w Krakowie na Wisłą, ale drużyna jest tak rozbita, rozchwiana emocjonalnie, że trzeba się liczyć z każdym wynikiem. Nawet uniknięcie

Wszystko na jedną kartę

Lato będzie w Lechu gorące. Zostanie podjęta desperacka próba ocalenia tego, co niego zostało. Maciej Skorża otrzymał pełnomocnictwo do działań radykalnych, do dowolnego kształtowania drużyny.