Trener Dariusz Żuraw: Stać nas na zwycięstwo w Gdańsku

Lech jedzie do Gdańska na mecz z Lechią. To pierwsze z dwóch trudnych spotkań. Za dwa tygodnie, po pojedynku z Jagiellonią będzie wiadomo, na co go stać – na walkę o zakwalifikowanie się do czołowej ósemki, czy na coś więcej. Do tej pory radził sobie tylko z ligowymi słabeuszami. Po przerwach w rozgrywkach zwykle ma problemy z wygrywaniem.

Lechia to jedna z czołowych drużyn ekstraklasy, z doświadczonymi zawodnikami w składzie. Od czterech lat Lech w Gdańsku nie wygrał. Teraz też nie będzie faworytem. Nie będzie nim w spotkaniu z żadną drużyną z górnej połowy tabeli. Trener Dariusz Żuraw konsekwentnie zaleca grę ofensywną, łatwą do rozszyfrowania. O ile w przegranym spotkaniu ze Śląskiem rozpracowany przez czeskiego trenera Kolejorz miał wiele okazji bramkowych, to mecz z Cracovią przegrał głównie dlatego, że zagrał słabo.

– Najbliższy przeciwnik to zespół dobry, doświadczony, ale nie rezygnujemy z naszego sposobu gry. Musimy tylko poprawić niektóre elementy – mówi Dariusz Żuraw. Z Gdańska dochodzą wieści, że rywal przez ostatnie dwa tygodnie pracował głównie nad motoryką. – My pracowaliśmy nad poprawą gry ofensywnej i wyeliminowaniem błędów w defensywie oraz nad motoryką – informuje Dariusz Żuraw.

Nie miał na treningu wielu piłkarzy. Najpóźniej do Poznania dotarli Filip Marchwiński i Jakub Kamiński. Trener twierdzi, że liczne powołania do reprezentacji to powód do satysfakcji i potwierdzenie, że klub dobrze szkoli piłkarzy. Żałuje jednak, że nie zdążył zrobić z podopiecznymi analizy przegranego meczu z Cracovią, wytknąć im błędy. Zrobi to dopiero teraz, krótko przed wyjazdem do Gdańska.

Wszyscy piłkarze Lecha są zdrowi. Do pełni sił doszedł Pedro Tiba, a Juliusz Letniowski trenuje intensywnie z cała drużyną. Być może tym razem jeden z najlepszych zawodników całej ligi, Joao Amaral pojawi się w pierwszej jedenastce. – Będę z niego korzystał, a wszystko zależy od tego, jakiego typu zawodników będę akurat potrzebował. Cieszę się, że okienko transferowe się zamknęło, wszyscy piłkarze skupią się na grze. Dla mnie to bardzo dobrze, że został z nami Robert Gumny – mówi trener Lecha.

Lechia niemal każdy mecz zaczyna ofensywnie, często strzela wtedy bramki, potem gra spokojniej. W żadnym meczu nie straciła bramki przed 40 minutą. Natomiast Lech w tym okresie gry dał sobie wbić aż 5 goli. Trener Żuraw twierdzi jednak, że jego zespół stać na zdobycie trzech punktów w Gdańsku. – Spodziewam się trudnego meczu. Będzie ciekawie. Jeśli uda nam się ustrzec błędów w defensywie, stać nas na przywiezienie trzech punków – zapewnia.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Poznań uwierzył w Skorżę

Możemy żałować, że mecz Lecha z Wisłą Płock został zaplanowany na piątkowy późny wieczór. Widzów będzie mniej niż przyszłoby na stadion w sobotę lub niedzielę.

Na takiego Lecha czekaliśmy. Od lat

Przełom nie polega na odczarowaniu po sześciu latach Łazienkowskiej. Prawdziwa zmiana jest taka, że pojechał tam Lech, o którym mówiło się, że ma poważne szanse