Szymczak i Kołodziej w kadrze Lecha, Amaral na aucie (chwilowo)

Siła ofensywna Lecha jest ostatnio żałośnie niska. Gytkjaer być może w Lechu już nigdy nie zagra, bo leczy uraz i ma oferty z innych klubów. Żamaletdinow też grać nie może. Z kontuzją zmaga się Amaral, a Jevtić dopiero wznawia treningi. Do kadry pierwszej drużyny dokooptowani zostali w tej sytuacji Krzysztof Kołodziej z zespołu rezerw i i Filip Szymczak z ekipy juniorów. To napastnicy.

Kołodziej nie jest młodzieniaszkiem, bo urodził się w 1993 roku, trudno wiązać z nim wielkie nadzieje, więc skierowanie najskuteczniejszego zawodnika zespołu rezerw do pierwszej drużyny to nie inwestycja ale ratowanie fatalnej sytuacji kadrowej. Natomiast Szymczak to rocznik 2002 i jego piłkarska przygoda dopiero się zaczyna. Obaj mają szansę zadebiutować już w sobotę, w meczu przeciwko Zagłębie Lubin. Po dołączeniu ich do klubowej kadry są w niej aktualnie jedynymi zdolnymi do gry napastnikami.

Z kadry wypadł natomiast Joao Amaral, ale tylko dlatego, że trzeba było zrobić w niej miejsce zmiennikom, a on i tak, z powodu urazu barku, grać nie może. Jak zapewniają władze klubu, kiedy Portugalczyk odzyska zdrowie, natychmiast wróci do kadry i będzie brany pod uwagę przy wystawianiu składu. Nie zapowiada się, by piłkarz ten odszedł z Lecha, mimo iż on oraz jego rodak Tiba mają oferty transferowe, i to całkiem ciekawe.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Emocje zaczną się po ostatnim gwizdku

Jeszcze tylko jeden mecz, czyli dopełnienie ligowego obowiązku i w Poznaniu zacznie się dziać. Nikt już nie uwierzy, że wymiana części drużyny przyniesie pożądany skutek,

Porażka Warty. Pięć goli w Grodzisku

Nie udało się Zielonym pokonać w Grodzisku Wielkopolskim Śląska Wrocław. Mecz był wyrównany, zacięty, równie dobrze mógł zakończyć się remisem. Wygrała drużyna bardziej doświadczona, celniej