Sześć tygodni na treningi i sparingi

Nie znamy jeszcze kadry Lecha, która rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Wiemy natomiast, kiedy spotkają się piłkarze, gdzie będą trenować, z kim zmierzą się w meczach kontrolnych. Klub przedstawił sześciotygodniowy plan przygotowań i przeciwników w sparingach.

Przed rozpoczęciem urlopów zawodnicy otrzymali rozpiskę indywidualnych treningów. 14 czerwca spotkają się na stadionie, by przez dwa dni przechodzić badania lekarskie. Wtedy okaże się, czy gracze wywiązali się z obowiązków. Do 29 czerwca odbywać się będą zajęcia na własnym obiekcie, potem drużyna wyjedzie na zgrupowanie do Opalenicy. Potrwa ono do 9 lipca.

Zespół rozegra sześć meczów sparingowych. Rywalami będą MFK Ružomberok ze Słowacji (7. miejsce w lidze), duński FC Midtjylland (wicelider tabeli, uczestnik ostatniej Ligi Mistrzów). Polscy przeciwnicy to Lechia Gdańsk, Zagłębie Lubin, Arka Gdynia. Mecze z ekipą duńską i Zagłębiem odbędą się na głównej płycie stadionu przy Bułgarskiej, w obecności kibiców. Maciejowi Skarży zależy, by piłkarze przyzwyczaili się do takich warunków. Kibice będą też mogli obejrzeć w Opalenicy mecze z Arką i Lechią. Tylko ostatni, rozegrany krótko przez wznowieniem rozgrywek, zostanie utajniony.

Nie wiadomo, w jaki dzień Lech rozegra pierwszy mecz nowego sezonu. Liga rusza w piątek 23 lipca.

Udostępnij:

Podobne

Piłkarze są, drużyny brak

W maju byli noszeni na rękach. Wszystko odmieniło się brutalnie, w czwartek zostali wygwizdani, byli obrażani, a także, co może boleć najbardziej, obśmiewani. W niedzielę

Udany drugoligowy debiut Lechitek

Bardzo dobrze weszły w nowy sezon podopieczne Ali Zając. Debiutując w II lidze, czyli na szczeblu centralnym, w trudnym meczu pokonały przy ul. Zagajnikowej doświadczony