Sto lat i jeden dzień Lecha

Tak nazwana została wystawa, którą przez najbliższy tydzień będzie można oglądać w domu kultury „Krąg” na poznańskim Łazarzu. Składają się na nią pamiątki zebrane przez znanego kibica Lecha Poznań, Wojciecha Derę. Wśród nich nie brakowało eksponatów unikalnych. Niektóre mają trafić do muzeum Lecha powstającego na stadionie. Zwiedzający zobaczą wielką liczbę szalików i koszulek, zdjęć i portretów, plakatów i piłkarskich akcesoriów.

W niedzielę wystawa została uroczyście otwarta. Były przemówienia, odegrany został na trąbce hymn Kolejorza, były też występy wokalistki i kibicowskie wspomnienia bohatera dnia. Przede wszystkim jednak były rozmowy ludzi, których połączyła miłość do Kolejorza. Nie brakowało komentarzy do wydarzeń z poprzedniego dnia, gdy Lech w dniu swoich symbolicznych urodzin pokonał Jagiellonię Białystok.

Udostępnij:

Podobne

Zwycięstwem uczcili mistrzowski tytuł

To był niecodzienny mecz. Szczelnie wypełnione trybuny, atmosfera wielkiego święta, poczucie wypełnionej misji. Piłkarze Lecha mogli zagrać na luzie, cieszyć się futbolem, choć nie wszystko