Stało się – poważne osłabienie Lecha

Tymoteusz Puchacz jest już piłkarzem Unionu Berlin. Odszedł w momencie, gdy zaczyna się budowa drużyny mającej odnieść pierwszy od lat sukces, przerwać pasmo niepowodzeń. Nie wiadomo, kim Lech zamierza ten poważny ubytek zastąpić. Nie ma zresztą teraz ani jednego lewonożnego bocznego obrońcy. Pozbył się też Krawecia.

Nieoficjalnie wiadomo, że Lech zarobi na transferze co najmniej 3,5 miliona euro. W ten sposób Puchacz dołącza do kolegów, którzy w ostatnim czasie zapewnili klubowi ogromne w polskich warunkach przychody: Jóźwiaka i Modera. Skład jest systematycznie osłabiany. Zarobione pieniądze nie przekładają się na wzmocnienie drużyny, co budzi drwiny w całej piłkarskiej Polski. Niedawno takie podejście właściciela do swego klubu skrytykował prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Puchacz pojawił się w Lechowej akademii w 2013 roku. W ekstraklasie debiutował w 2017 roku. Łapał doświadczenie grając na niższym poziomie, w Zagłębiu Sosnowiec i GKS Katowice. Bardzo się rozwinął po powrocie do Poznania. W ekstraklasie zagrał 65 razy, zdobył 4 gole. Dziesięciokrotnie pokazał się w Lidze Europy.

Kibiców Lecha odejście z klubu jeszcze jednego wartościowego zawodnika zmartwiła, czemu dają wyraz na forach dyskusyjnych. Kluby z polskiej ligi nie mają możliwości długiego zatrzymywania swych czołowych graczy. Lech jednak dorobił się marki eksportera piłkarzy.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Brak transferów pracy trenerowi nie ułatwia

Maciej Skorża liczył, że przygotowania do nowego sezonu będzie mógł zacząć z nowymi piłkarzami. Otrzymał tylko Portugalczyka Pereirę, prawego obrońcę i wcześniej zakontraktowanego Radosława Murawskiego.

Superliga hokeja na trawie finiszuje

Zakończono część rozgrywek superligi hokeja na trawie mężczyzn. Pierwsze miejsce zajął obrońca tytułu Grunwald Poznań, a drugie Pomorzanin Toruń. Te dwa zespoły zagrają w najbliższy

Nowi trenerzy w sztabie Macieja Skorży

Za przygotowanie fizyczne piłkarzy Lecha będzie odpowiadał czeski trener Antonin Čepek, współpracujący z Karolem Kikutem. Trenerem bramkarzy został Maciej Palczewski, znany z pracy m.in. w