Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Poznań - centrum polskiego triathlonu

włącz .

Dziś Poznań stał się częścią wielkiej rodziny triathlonowej - Challenge Family.

Już 26 lipca 2015 w stolicy Wielkopolski odbędzie się wyścig obejmujący połowę pełnego dystansu, a od dziś można zapisać się na Challenge Poznań.

Challenge Family to jedna z najdynamiczniej rozwijających się światowych organizacji triathlonowych, powstała w 2002 roku w niemieckim mieście Roth. Obecnie cykl zawodów odbywających się pod szyldem Challenge Family obejmuje 40 konkursów odbywających w 17 krajach na czterech kontynentach, w których udział bierze łącznie ponad 60 000 zawodników.

Challenge Poznań będzie pierwszą edycją zawodów z serii Challenge Family w Europie Wschodniej, ale i trzecią edycją poznańskiego triathlonu. Tegoroczne zawody zgromadziły ponad 2600 uczestników z całego świata, co uczyniło je jednymi z największych w Europie. Trasa wyścigu jest płaska i szybka, a na całej jej długości – 1,9 km pływania, 90 km trasy rowerowej i 21 km biegu – zawodnikom towarzyszy doping niesamowitych kibiców.
Wojciech Kruczyński, dyrektor Endusport, polskiego partnera Challenge Family, twierdzi, że atmosfera podczas zawodów z serii Challenge Family jest podobna do tego co działo się w trakcie ENEA Poznań Triathlon, co czyni Challenge idealną międzynarodową marką, mogącą sygnować poznańską imprezę. O cyklu Challenge mówi: „We Are Triathlon!”, czyli wszyscy zaangażowani w imprezę tworzą jedną wielką sportową rodzinę.
- Wejście Challenge Family do Polski nie tylko podniesie prestiż Poznania na triathlonowej mapie Polski, ale także Europy i świata – podkreśla Ryszard Grobelny, Prezydent Poznania i jednocześnie zapalony triathlonista. – Już tegoroczne współorganizowanie tak wielkiej imprezy pokazało, jaki potencjał ma u nas triathlon. Cieszę się, że utrzymamy ten trend stając się częścią światowego cyklu imprez.
Prezes Challenge Family, Zibi Szlufcik, podkreśla, że poznański triathlon będzie dla Challenge Family kontynuacją działań jeśli chodzi o tworzenie wysokiej jakości wydarzeń triathlonowych, w których głównym celem jest to, aby każdy zawodnik zdobywał cenne doświadczenie. Urodziłem się w Polsce, a teraz spełnia się moje marzenie o przyłączeniu Challenge Poznań do globalnego cyklu Challenge Family – dodaje.
 

Na Challenge Poznań można zapisać się na stronie www.challenge-poznan.pl.