Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Enea Poznań Triathlon. McCormack zdyskwalifikowany, wygrał jego rodak

włącz .

Australijczyk Casey Munro wygrał dłuższy dystans zawodów triathlonowych. Mistrzem Polski został Kacper Adam, który tym samym został mistrzem Polski. Wyprzedził Tomasza Marciniaka. Udział w zawodach wzięło 2,3 tysiąca zawodników.

– Było gorąco i z każdym kilometrem coraz ciężej. Dałem z siebie jednak wszystko - jestem zmęczony, ale szczęśliwy. Wszyscy kibice byli wspaniali - cały czas czułem ich wielkie wsparcie – powiedział na mecie zwycięzca, Casey Munro. Zawody pozytywnie ocenił też Kacper Adam:  – To mój pierwszy tytuł i jestem z niego bardzo zadowolony. Dzisiaj wsparcie kibiców było na najwyższym poziomie. Czułem się jak w domu – powiedział nowy Mistrz Polski na długim dystansie, dziękując wszystkim fanom i wolontariuszom: – To dzięki nim udało mi się dobiec na drugim miejscu.

Faworyt zawodów, Australijczyk Chris MacCormack przebił oponę w rowerze i czekał na serwis, gdy z pomocą pospieszył mu Ukrainiec Roman Korol, który zresztą bardzo dobrze poradził sobie z pływaniem. Takie działania są jednak zabronione. Obaj sportowcy zostali zdyskwalifikowani. Prezydent Poznania Ryszard Grobelny uzyskał czas 06.05.32. I on, i pozostali uczestnicy skarżyli się na gorąco panujące w Poznaniu.