Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Kowalski wygrał z McCormackiem

włącz .

Chris McCormack, legenda światowego triathlonu, uznał wyższość Dariusza Kowalskiego na krótszym dystansie Enea Poznań Triathlon. Polak uzyskał czas 01:56:39. Wystartowało 1.342 osób. Trzecie miejsce zajął Tomasz Brembor. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Jerzyk w czasie 2:10:32 przed Joanną Sołtysia i Agatą Litwin.

– Starałem się trzymać razem z Chrisem na rowerze, aby na biegu dać z siebie wszystko. Widzieliśmy, że mamy przewagę, dlatego staraliśmy się biec razem i podciągnąć tempo. Moim celem było walczyć do końca i wygrać – powiedział na mecie zwycięzca. Chris McCormack stwierdził natomiast, że nastawia na jutrzejszy start na dłuższym dystansie. Chwalił organizację zawodów i poznańską publiczność.

W niedzielę ciąg dalszy emocji nad Maltą. Odbędzie się wyścig na dłuższym dystansie będący też Mistrzostwami Polski. Z McCormackiem powalczą czołowi polscy triathloniści – Kacper Adam i Filip Przymusiński. Uczestnikiem wyścigu będzie też prezydent Poznania Ryszard Grobelny. Z pewnością wokół trasy znów pojawią się tłumy mieszkańców miasta i gości. Start przewidziany jest na godzinę 9. Najlepsi zawodnicy dotrą na metę po 13.

Warto przyjść nad Maltę, by uczestniczyć w wielu imprezach towarzyszących zawodom. Atrakcyjnie zapowiada się wieczorny koncert zespołu Myslovitz, a także pokaz fajerwerków.