Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Enea Poznań Triathlon startuje

włącz .

To już w ten weekend. W największej triathlonowej imprezie w Polsce weźmie udział prawie 2,6 tysiąca sportowców 23 krajów, przede wszystkim amatorów, ale i czołowych polskich zawodników z Agnieszką Jerzyk na czele. Na starcie stanie Chris McCormack z Australii, legenda tego sportu, wielki popularyzator triathlonu. Nie zabraknie jak zwykle Ryszarda Grobelnego, prezydenta. Gdyby jeszcze upał pofolgował…

Nad Maltą dużo będzie się działo przez trzy dni. Dla organizatorów jest to wielkie wyzwanie. – Lepiej zamknąć ulice, a potem je otworzyć niż czynić to kilka razy, na pół dnia – mówił Dariusz Jaworski, wiceprezydent Poznania. Zapowiada się, że będzie to impreza cykliczna, promująca Poznań równie skutecznie jak Maraton. Sukces miasta, ale i wyzwanie organizacyjne będzie jeszcze większe, gdy Poznań zdobędzie licencję Iron Man i odbędzie się tu wyścig na pełnych dystansach. Niewiele miast w Europie może się tym pochwalić.

Chris McCormack nie jest w Polsce pierwszy raz, ale dopiero teraz bierze udział w zawodach. Jak mówił, zaangażowanie organizatorów, gościnność zrobiły na nim duże wrażenie. – W czwartek byłem na meczu Lecha na wspaniałym stadionie. Byłem zachwycony atmosferą na trybunach, dopingiem kibiców, zwycięstwem poznańskiej drużyny. Życzyłem gospodarzom jak najlepiej, ale podczas zawodów to się zmieni – żartował Australijczyk.

Prezydent Ryszard Grobelny zdaje sobie sprawę, że Chris i inni zawodnicy od dawna będą na mecie, gdy on dobiegnie do końca. – Niepokoję się zapowiadanym upałem. Jakoś do mety dotrę. Coraz więcej osób próbuje sił w tym sporcie. Nie ma lepszej promocji dla miasta niż szerząca się dobra plotka o imprezie cieszącej się dobrą opinią – podkreślił.

W piątek, sobotę i niedzielę nad Maltą odbywają się targi EXPO sprzętu sportowego. W piątek od 15 do 18 – ENEA TRI KIDS, a wieczorem odprawa dla zawodników. Oficjalnie zawody zaczną się w sobotę o 8 rano, o 9 nastąpi start do wyścigu krótkiego, w niedzielę o tej samej godzinie ruszy wyścig na dystansie dłuższym. Szczegóły dotyczące zawodów, w tym organizacji ruchu znajdziemy na :http://www.poznantriathlon.pl/pl/info/trasa/biegoraz na  http://www.ztm.poznan.pl.