Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Ludzie z żelaza opanują Poznań

włącz .

Już w sobotę zacznie się wielka impreza – Enea Poznań Triathlon. Liczba uczestników, jak na polskie warunki, jest gigantyczna – 2,5 tysiąca osób. Nie ma się co dziwić, triathlon staje się w ostatnich latach coraz popularniejszy. Wymaga to specjalnych przygotowań, zmian w organizacji ruchu wokół Malty, które nastąpią w sobotę od godziny 8. Organizatorzy imprezy powiadomili o nich poznaniaków i gości (na zdjęciu).

Uczestnicy ENEA Poznań Triathlon będą rywalizować w sobotę i w niedzielę od godz. 9 na dystansie krótkim i długim. W pierwszym przypadku, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort startu, podzieleni zostaną na trzy grupy, które wystartują w Jeziorze Maltańskim w 10-minutowych odstępach czasowych. W przypadku długiego dystansu zaplanowano jeden start. Po etapie pływackim triathloniści przesiądą się na rower i będą rywalizowaćw pobliżu Jeziora Maltańskiego i na trasie Poznań – Kostrzyn.

Trasa kolarska poprowadzi ulicami Wiankową, Krańcową, Warszawską, Poznańską w Swarzędzu, drogą krajową nr 92 (każdą nitką w jedną stronę), Podwale, Hlonda, Rondo Śródka. Trasa kolarska zostanie udostępniona dla ruchu w sobotę o godzinie 12.30, a w niedzielę o 15. Na najważniejszych skrzyżowaniach zorganizowane zostaną śluzy umożliwiające „przecięcie” trasy.

Nastąpią zmiany w komunikacji publicznej, co jest ważne dla osób udających się na cmentarz przy ul. Miłostowo i do term Maltańskich. Szczegóły dotyczące linii nr 6,7,8,57,66,70,73,78,84,85 i 100 znajdziemy na stronie http://www.ztm.poznan.pl). Aż do czasu zakończenia rywalizacji zawieszone zostaną kursy „Maltanki”.

Trasa biegowa poprowadzi wokół jeziora Kierskiego. Tu odbędzie się główna część imprezy atrakcjami dla kibiców i mieszkańców – w szczególności w rejonie trybun na mecie toru regatowego. Ruch pieszy w trakcie trwania każdej z trzech konkurencji (pływanie, jazda na rowerze oraz bieg) będzie możliwy w określonych częściach terenów spacerowych nad Jeziorem Maltańskim. W sytuacjach nagłych na tych trasach możliwe będą przejazdy karetek pogotowia. Organizatorzy proszą kibiców i mieszkańców o stosowanie się do poleceń służb w zakresie poruszania się w strefie zawodów.Mapa trasy biegowej również dostępna jest pod adresem http://www.poznantriathlon.pl/pl/info/trasa/bieg.