Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Poznańscy uczniowie pokazali się w Szwajcarii

włącz .

Diagnostyka i naprawa silnika, pomiary techniczne, naprawa kół, elektronika, podłączenie nawigacji i zestawu głośnomówiącego – takimi umiejętnościami musieli się wykazać uczestnicy Młodzieżowych Mistrzostw Europy Mechaników Motocyklowych. Wzięli w niej udział uczniowie poznańskiego Zespołu Szkół Budowlanych. Dotarcie do finału to duży sukces Jakuba Zastróżnego i Huberta Kuśnierka. Podium opanowali starsi od nich o 4-5 lat Szwajcarzy i Niemcy.

Zawody odbyły się w Zurychu, podczas Targów Motoryzacyjnych Swiss Moto. Gospodarzem był tamtejszy klub zrzeszający mechaników i firmy motocyklowe. Poznaniacy zapowiedzieli, że za rok powalczą o medale. Arkadiusz Dratwa, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych podkreślił, że poziom zawodów był bardzo wysoki, a uczniowie z innych krajów górowali doświadczeniem. Uczniowie ZSB z ulicy Grunwaldzkiej mogą uczyć się zawodu mechanika motocyklowego dopiero drugi rok.

Najbliższe mistrzostwa odbędą się w niemieckim Würzburgu. Za to za dwa lata zawody zorganizuje Poznań. Taką deklarację złożył w Szwajcarii dyrektor Arkadiusz Dratwa.