Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

17. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza

włącz .

9 października odbędzie się 17. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza, przedwcześnie zmarłego wiceprezydenta Poznania. W tegorocznym, organizowanym przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji pod patronatem prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka wystartują reprezentanci 27 państw. W pierwszym maratonie w 1999 r. rywalizowało kilkaset osób.

Wśród uczestników zabraknie ubiegłorocznego zwycięzcy Emila Dobrowolskiego. Zmogła go kontuzja. Będą jednak tak dobrzy biegacze, jak Polak Marcin Fehlau czy reprezentant USA polskiego pochodzenia Christopher Zablocki.

Start, tradycyjnie jak w ubiegłych latach na wysokości ulic Bukowskiej i Grunwaldzkiej, a meta na terenie gospodarza imprezy Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na trasę, bardzo podobną do tej z 2015 r., powrócą wózkarze. Wśród nich multimedalista Igrzysk Paraolimpijskich Rio de Janeiro 2016 Rafał Wilk. Wózkarze wystartują 10 minut przed biegaczami czyli o godz. 8.50.

Na czas maratonu trasy komunikacyjne zmieni prawie połowa linii autobusowych i większość tramwajowych. Będzie jednak ponad 30 śluz umożliwiających poruszanie się po Poznaniu.

Przewidziano nagrody finansowe dla pierwszych trzech biegaczek i biegaczy. W siedemnastym maratonie wylosowanych zostanie także 17 uczestników, którzy otrzymają po 1000 złotych. Premia czeka też 2016 osobę na mecie.

Tradycyjnie maraton poprzedzą sobotnie (8 października) prelekcje na temat biegania. A także targi Sport Expo od 7 do 9 października i wiele krótszych biegów adresowanych do różnych grup wiekowych.

Zbierane będą także pieniądze na pomoc 2-letniej Kasi, której choroba genetyczna uniemożliwia chodzenie.