Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Doroczny bieg - w Dąbrówce o Koronę Dąbrówki

włącz .

Kończy się rejestracja uczestników Biegu o Koronę Księżnej Dąbrówki. Odbywa się w Dąbrówce (gmina Dopiewo) co rok, zawsze w ostatnią sobotę maja. W tym roku – 29 maja. W biegu głównym, na dystansie 10 kilometrów, obowiązuje limit – może w nim wziąć udział 500 osób. Liczba ta została wyczerpana z dużym wyprzedzeniem, mieszkańcy gminy mają jeszcze szansę zapisać się do 15 maja.

Bieg odbywa się po raz szósty. Wszedł na stałe do kalendarza wydarzeń sportowych. Wielu biegaczy nie wyobraża sobie nie uczestniczyć w tej imprezie. W ten sposób rodzi się tradycja. W tym roku bieg ma wydźwięk szczególny, przypada bowiem właśnie 1050 rocznica chrztu Polski, a patronka Biegu odegrała w tym kluczowym dla naszej historii wydarzeniu rolę decydującą. Uczestnicy otrzymają koszulki ze stosownym nadrukiem, upamiętniającym jubileusz tego wielkiego historycznego aktu.

Nie tylko biegacze uczestniczą w tej imprezie. Stała się ona świętem sportu, przyciągającym dorosłych i dzieci, biegaczy doświadczonych i tych, co dyscyplinę tę uprawiają od niedawna. Na krótkich dystansach – od 200 do 1000 metrów – startują dzieci, jest ich kilkaset. Własny dystans – 7,5 kilometra – do pokonania mają osoby uprawiające nordic walking.

Trasa Biegu o Koronę Dąbrówki przebiega przez las w miejscowości Dąbrówka. Jest stała, trwale oznakowana za sprawą porozumienia z Lasami Państwowymi, co służy biegaczom przez cały rok. Tradycją jest, że zwycięzcy sadzą drzewo. Uczestniczy otrzymują pamiątkowy medal, a gdy wciągu pięciu lat zgromadzą pięć takich medali, czyli pełną koronę, mogą liczyć na dukaty gminy Dopiewo. Uczniowie miejscowego gimnazjum przedstawią, na pierwszym kilometrze dystansu, inscenizację chrztu Polski, co będzie dodatkową atrakcją dla uczestników, ich rodzin, widzów.