Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Smoliński pokonuje przed czasem Olbrycha na zawodowej gali

włącz .

Podczas zawodowej gali sportów walki Kick – Boxing Champions III Fight Night w Kępnie doskonale zaprezentował się Jakub „Żelazny Sum” Smoliński (Towarzystwo Sportowe Our Team Poznań). 27-letni poznaniak w zawodowym pojedynku w kickboxingu full contact kat. superciężkiej wygrał przed czasem w trzecim starciu z miejscową gwiazdą Dariuszem Olbrychem. Była to jedna z głównych walk wieczoru.

- Olbrych był trzykrotnie liczony w pierwszym i drugim starciu po silnych ciosach bokserskich. Do trzeciej rundy nie wyszedł, bowiem sekundanci poddali go. Był zawodnikiem o zdecydowanie lepszych warunkach fizycznych, dłuższym zasięgu ramion, większej masie ciała – ważył blisko 120 kg przy 108 kg naszego zawodnika. Jednak Kuba realizował założenia taktyczne i narzucił bardzo szybkie tempo walki, było blisko ciężkiego nokautu – tłumaczy sekundujący Adrian Figo Szymanowski, który wraz z Aleksandrem Wolińskim wzorowo zastąpił trenera Łukasza Smolińskiego, przebywającego w tym samym czasie wraz z Tornado Szłapką i Rzepą Rzepecki na amatorskich mistrzostwach Polski seniorów w kickboxingu low kick.

- Jestem zadowolony z pojedynku. Mimo, że Darek to niebezpieczny zawodnik czułem, że kontroluję przebieg tej walki. Bardzo dziękuje Dariuszowi za konfrontację, kibiciom za liczne przybycie i doping, zaś organizatorom za zaproszenie. Gala była świetnie zorganizowana, w czym zasługa Radosława Radomskiego, który słynie nie tylko z doskonałych umiejętności sportowych czy trenerskich ale okazuje się być także wyśmienitym managerem – dodaje prezes Towarzystwa Sportowego Our Team Poznań Jakub Smoliński.

-  Propozycję walki otrzymaliśmy dwa tygodnie temu. Kuba bez wahania pozytywnie ją rozpatrzył mimo tego, że razem ze mną prowadzi treningi a nie ćwiczy. Poza tym specjalizujemy się w K1 Rules i low kick, jednak wcześniejsze sukcesy Kuby - Młodzieżowe Mistrzostwo Polski w kickboxingu full contact czy wicemistrzostwo Polski seniorów w kickboxingu light contact w kat. superciężkiej oraz aktualna dyspozycja psychomotoryczna pozwalała na wyjście do ringu z miejscowym gladiatorem -  podsumowuje trener Łukasz Smoliński.

Poznańską drużynę w startach wspierają firmy Schmidt & Bike Service serwis rowerowy mieszczący się w Poznaniu na ul. Droga Dębińska 10C, Ośrodek wypoczynkowy J&M Mielenko, ul. Jantarowa 8 oraz firma Metal Park.