Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Budowlanka wyszkoliła mistrza Polski

włącz .

Podczas targów Budma odbyły się mistrzostwa Polski dekarzy. Wielkopolskę reprezentowali Tomasz Jurga, Dariusz Jurga i Oskar Sworek. Ten ostatni, uczeń Zespołu Szkół Budowlanych, zwyciężył w kategorii dachy strome. W nagrodę, razem ze swym szefem Dariuszem Jurgą, będzie reprezentował kraj na mistrzostwach świata. Budowlanka z ulicy Grunwaldzkiej jako jedyna w regionie kształci dekarzy.

Konkurencja wśród dekarzy z całej Polski jest bardzo duża. W czasie dwóch dni zawodów należało wykonać bardzo skomplikowane zadanie. Należy się przy tym wykazać bardzo dużą wiedzą i umiejętnościami. - Sukces naszego ucznia potwierdza, że nasz system nauczania, tydzień w szkole i tydzień na praktykach, sprawdza się w stu procentach. Wszyscy nasi uczniowie odbywają praktyki u najlepszych rzemieślników w regionie. Przy tej okazji dziękuję wszystkim rzemieślnikom za tak wspaniałą współpracę ze szkołą i świetne wyniki w nauczaniu –powiedział Arkadiusz Dratwa, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych przy ul. Grunwaldzkiej.

Klasa dekarzy jest objęta szczególnym patronatem firmy FAKRO, co przynosi znakomite efekty. Warto dodać, że dekarz jest na liście najbardziej poszukiwanych zawodów przez pracodawców. Każdy absolwent kończący szkołę w tym zawodzie znajduje zatrudnienie i otrzymuje dobre wynagrodzenie. W tym roku szkoła ponownie ogłasza nabór do klasy dekarzy pod patronatem firmy Fakro. Szkoła współpracuje również bardzo blisko z Polskim Stowarzyszeniem Dekarzy. Gwarantuje to bardzo dobre nauczanie, dostęp do nowoczesnych technologii, kontakty z producentami i firmami wykonawczymi.