Jeszcze nas nie polubiłeś? Do dzieła!:)

Budowlańcy medaliści

włącz .

Z sukcesami wrócili z Zakopanego uczniowie „budowlanki” z ulicy Grunwaldzkiej. W Mistrzostwach Polski Szkół Budowlanych w narciarstwie uczestniczyli: Joanna Smulska, Anna Jarońska, Ilona Goździak oraz Błażej Młodożyński. Opiekowali się nimi nauczyciele - Joanna Kranc, Szymon Buchowski, Tomasz Szukaj, Janusz Miedziocha. Joanna Smulska została mistrzynią Polski w narciarstwie alpejskim.

Dyrektorem zawodów był Kazimierz Konarski. Rozegrano zawody w konkurencjach: łyżwiarstwo szybkie, biegi płaskie, slalom gigant narty i slalom gigant snowboard. Startowali chłopcy i dziewczęta szkół rzemieślniczych, mistrzowie zawodów rzemieślniczych, nauczyciele. Emocji było co nie miara. Uczestniczyło 10 drużyn. Poznańska szkoła zajęła piąte miejsce w klasyfikacji drużynowej, zdobyła cztery medale w konkurencjach indywidualnych.

- Kolejny raz udowodniliśmy, że nasza szkoła stawia na naukę i sport. Młodzież miała utrudnione zadanie w tym roku, ponieważ nie było warunków pogodowych, aby przygotować się do mistrzostw. Jestem dumny z takiej postawy uczniów i nauczycieli. Mam nadzieję, że za rok znowu godnie się zaprezentujemy. Cieszę się, że dajemy uczniom wspaniałą możliwość rozwijania zainteresowań. Przed nami kolejne wyzwania sportowe - powiedział Arkadiusz Dratwa, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych przy ul. Grunwaldzkiej.